spravy.sk spravy.sk

FOTO: Štadión v Liptovskom Mikuláši je dokončený, v júni príde Viktoria Plzeň
zdroj: mfktatran.sk

FOTO: Štadión v Liptovskom Mikuláši je dokončený, v júni príde Viktoria Plzeň

Sobotňajší šláger 27. kola 2. ligy medzi Liptovským Mikulášom a Skalicou sa prvýkrát uskutoční na kompletne zrekonštruovanom a skolaudovanom štadióne. Liptáci úspešne zavŕšili dôležitú etapu v klubovej histórii a dnes sa môžu pýšiť útulným stánkom, spĺňajúcim všetky kritériá pre celoštátnu druhú najvyššiu súťaž.

Už v sobotu 4. mája v stretnutí proti Skalici bude po dlhom čase celý štadión v Liptovskom Mikuláši k dispozícii. V ostatných mesiacoch sa napriek rekonštrukcii na štadióne hrávali súťažné zápasy, no fanúšikovia museli počítať s rôznymi obmedzeniami. Tým je teraz koniec. 

Na štadióne budú dva nové bufety i nové sociálne zariadenia, pri ktorých sa myslelo i na imobilných priaznivcov. Vstupné sa do konca aktuálnej sezóny nezmení. „Je to bonus pre divákov, že navštevovali zápasy aj počas rekonštrukcie štadióna v tažších podmienkach,“ píše sa na klubovom webe Liptákov, s dodatkom, že od novej sezóny bude vstupné upravené v zmysle aktuálnosti cenníkov na majstrovské zápasy 2. ligy.

Štadión MFK Tatran Liptovský Mikuláš po rekonštrukcii (9 obrázkov v galérii)

Štadión v Liptovskom Mikuláši bol zmodernizovaný za pomoci Slovenského futbalového zväzu (SFZ), ktorý poskytol dotáciu vo výške 750-tisíc eur. Mesto sa na rekonštrukcii podieľalo sumou 375-tisíc eur a klub MFK Tatran sumou 125-tisíc eur. Modernizácia si vyžiadala o osem percent viac peňazí oproti plánovanému rozpočtu (cca 100-tisíc eur). Klub zatiaľ pri navýšení tejto čiastky nenašiel zhodu s Mestským zastupiteľstvom, a tak sa tento problém bude musieť v najbližších týždňoch doriešiť. 

Aktuálne tretí tím priebežného poradia odohrá 2. ligy v novom stánku v tejto sezóne ešte tri zápasy. Postupne privíta Skalicu, Poprad a košickú Lokomotívu. Liptáci uzavrú sezónu 25. mája na ihrisku Žiliny B. O mesiac neskôr, 22. júna o 17.00 h, sa pri príležitosti 85. výročia založenia MFK Tatran odohrá priateľské stretnutie s českým gigantom Viktoriou Plzeň. Vstupenky na tento duel sa začnú predávať v priebehu mája.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia