spravy.sk spravy.sk

Neymar má veľký sen: S touto hviezdou by som si chcel zahrať!
zdroj: TASR

Neymar má veľký sen: S touto hviezdou by som si chcel zahrať!

Neymar si počas kariéry zahral už s veľkým množstvom hviezdnych hráčov. Spomenúť môžeme napríklad Lionela Messiho či Luisa Suareza z Barcelony alebo útočné duo z PSG Kylian Mbappé a Edinson Cavani. Brazílsky virtuóz by si však napriek tomu chcel vyskúšať spoluprácu s ďalším ofenzívnym klenotom.

„Rád by som si zahral s Edenom Hazardom,“ povedal Neymar v rozhovore pre Fox Sports. „Jeho štýl hry je veľmi podobný tomu môjmu. Myslím si, že by sme to mohli skúsiť. Celkom určite by sme spolu spôsobili poriadnu spúšť.“

Brazílčanov sen má však hneď niekoľko trhlín. Dvadsaťsedemročný Neymar má zmluvu v parížskom veľkoklube do roku 2022, o rok starší Hazard je zaviazaný Chelsea do roku 2020. Na druhej strane sa však u týchto unikátnych hráčov spomínal interes kráľovského Realu Madrid. Podľa španielskeho denníka Marca je však už všetko vybavené a „Biely balet“ sa dohodol na prestupe Hazarda. Tréner Zinedine Zidane patrí k veľkým obdivovateľom belgického krídelníka a pre jeho transfer na Santiago Bernabeu robí maximum.

zdroj: twitter.com

Pri Neymarovi je však situácia značne odlišná. PSG nechce svoju hviezdu za žiadnych okolností nechať odísť. Pred dvoma týždňami o Brazílčanovej budúcnosti hovoril jeho otec, ktorý sa k prestupovým špekuláciám vyjadril nasledovne: "Môj syn chce zostať v Paríži a dodržať s klubom platný kontrakt, ktorý ešte nie je ani v polovici. Prestupové šumy budú existovať vždy. Každý klub sníva o hráčovi takých kvalít. Fanúšikov PSG však chcem ubezpečiť, že môžu byť pokojní. Neymar chce zotrvať v klube, čo najskôr sa po zranení vrátiť na trávniky a pomôcť Parížu k zisku ďalších cenných trofejí."

V interview hovoril brazílsky reprezentant aj o svojom rekordnom prestupe z Barcelony do PSG v roku 2017. „Odišiel som, pretože som hľadal novú výzvu, vyhrať niečo a niečo nové nájsť. A tiež čeliť novým prekážkam,“ povedal Neymar, ktorého však Barcelona bude vždy fascinovať, a ktorú doteraz miluje. „Bolo ťažké urobiť toto rozhodnutie, boli dokonca momenty, keď som si hovoril: 'Nepôjdem'. Trvalo to asi dva týždne,“ dodal.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia