spravy.sk spravy.sk

Sparta Praha po necelom roku opäť mení trénera
zdroj: sparta.cz

Sparta Praha po necelom roku opäť mení trénera

Zdeněk Ščasný už nie je trénerom futbalistov Sparty Praha. Vedenie klubu ho odvolalo niekoľko hodín po prehre 0:3 v pohárovom derby so Slaviou Praha. Mužstvo zatiaľ povedie jeho doterajší asistent Michal Horňák. V lete vedenie "rudých" pravdepodobne angažuje zahraničného kouča. Informoval o tom server idnes.cz.

"Situácia po zápasoch s Karvinou a Slaviou bola taká, že sme museli spraviť okamžité rozhodnutie. Dospeli sme k záveru, že odvoláme trénera, lebo výsledky i predvedená hra boli veľmi zlé," uviedol pre klubový web generálny riaditeľ Sparty František Čupr. V Sparte pôsobí aj slovenský obranca Lukáš Štetina. "Budeme uvažovať, koho angažujeme. Uvidíme, či prinesieme nového trénera ešte počas jarnej časti, alebo až pred novou sezónou," dodal Čupr.

Ščasný nahradil vlani v júli po nevydarenom zápase 2. predkola Európskej ligy UEFA proti Subotici Pavla Hapala - súčasného trénera slovenskej reprezentácie. "Chcel by som Zdeňkovi poďakovať za jeho prácu, viem, ako veľmi chcel byť s klubom úspešný. Ako klub neprechádzame jednoduchým obdobím a pre neho ako trénera to nebolo ľahké. Každopádne, tím teraz musí ukázať diametrálne odlišné výkony než v posledných dvoch zápasoch," okomentoval športový riaditeľ ACS Tomáš Rosický.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia