spravy.sk spravy.sk

Brankár Hrdlička: Záchrane Interu verím ako záchrane Trenčína
zdroj: facebook/FK Inter Bratislava

Brankár Hrdlička: Záchrane Interu verím ako záchrane Trenčína

V lete prišiel do fortunaligového Trenčína odovzdávať skúsenosti, aby mal tím pri svojej ofenzívnej taktike istotu vzadu v lige či pohárovej Európe. Keď sa v októbri zranila jednotka Igor Šemrinec, nastal čas preňho. Tridsaťtriročný Libor Hrdlička však neodchytal ani desať zápasov a v zime zamieril na hosťovanie do konca ročníka.

AS Trenčín zveril boj o majstrovskú šestku do rúk Denisovi Chudému a skúsenosti poslal do Interu. Devätnásťročný mladík predtým nikdy na seniorskej úrovni nechytal, no svojej úlohy sa nechopil zle. „Niečo sa tam počas zimy stalo, prišiel nemecký manažér, ktorý sa aktuálne stal aj trénerom. Vsadili na Denisa, ktorý dobre trénoval a ukazoval talent v doraste. Možno aj preto, že klub nemal vydarenú jeseň, rozhodol sa, že už nemá čo stratiť. Verili, že je hotový, preto ho vyskúšali a on podával celkom dobré výkony,“ pochválil svojho bývalého kolegu v rozhovore pre ProFutbal.sk tridsaťtriročný brankár Libor Hrdlička.

Mužstvo sa ale aj naďalej trápi a aktuálne bojuje o záchranu. Od posledného miesta ho delia iba tri body, rovnako ako od prvého miesta v záchranárskej vetve. Aktuálne figuruje Trenčín na 9. priečke, dvanásty celok vypadáva automaticky a jedenásty hrá baráž s druhým tímom II. ligy. „Môžeme to nazvať, že ide o záchranárske práce, ale keď si pozrieme tabuľku, majú rovnako blízko aj k miestu, ktoré zaručuje kvalifikáciu o miestenku v Európskej lige. Z vlastnej skúsenosti viem, že Trenčín má kvalitný tím. Som jednou nohou stále tam, komunikujem s kabínou i realizačným tímom. Držím im palce. Ja som si istý, že nevypadnú, dodal na margo Trenčína.

FK Inter Bratislava nástup
Inter čaká päť kľúčových a najnáročnejších zápasov sezóny. (foto: facebook/FK Inter Bratislava)

Záchranou však nežije len Trenčín, ale aj jeho aktuálny klub. Inter figuruje štyri kolá pred koncom na predposlednom mieste druhej ligy s 25 bodmi. Keďže vypadávajú až štyri mužstvá, musí počas záverečných piatich kôl zmazať trojbodové manko na Lokomotívu Košice a nechať za sebou všetkých súperov. Tí ale majú ešte v stredu dohrávku 25. kola, v ktorom Inter v utorok remizoval s druhým Popradom (0:0). „Podľa priebehu zápasu sa podľa mňa dá povedať, že sme mohli aj vyhrať. Prekvapilo ma, že Poprad nemal veľké šance, ani hrou nás neprevyšoval. Hovorili sme si cez polčas v kabíne, že sa tam asi niečo deje a máme šancu. Pod tlak sme dostávali skôr my ich, mali sme centre, mali sme dobré rohy. Aj keď sme boli papieroví outsideri, z bodu sme sklamaní.

Okrem Interu je do zostupových vôd namočený skoro celý východ republiky, s výnimkou práve druhého Popradu. Posledné Lipany majú 21 bodov, duo Trebišov - Prešov po 26, Lokomotíva Košice nad pásmom zostupu 28 bodov, dvojica Bardejov a Šamorín má 30 bodov. Inter ešte čakajú zápasy práve v Košiciach, potom v Komárne a v Lipanoch, doma ich preverí Šamorín a žilinské béčko. Odkedy som prišiel, vidím, že dokážeme zahrať aj proti najlepším tímom ligy. Veríme si na hocijakého súpera a pre záchranu urobíme všetko. Teraz však bez ohľadu na protivníka, bez ohľadu na štadión, musíme zabrať zo všetkých síl a vyhrávať. Som presvedčený, že Inter bude hrať druhú ligu aj budúcu sezónu,zakončil rozhovor pre ProFutbal.sk skúsený Hrdlička.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia