spravy.sk spravy.sk

Lipanom sa záchrana vzdiaľuje, Janič: Nie je to ľahké
zdroj: Peter Brendza/novinyzemplina.sk

Lipanom sa záchrana vzdiaľuje, Janič: Nie je to ľahké

Do jarnej časti vstúpili odhodlane a po remíze so Skalicou či víťazstve nad Popradom sa zdalo, že by ešte mohli zamiešať karty v druholigovom boji o záchranu. Následne však Lipany prehrali štyri stretnutia po sebe a aktuálne sa krčia na dne tabuľky, už so sedembodovým mankom na dvanástu priečku, znamenajúcu záchranu.

Zverenci trénerského dua Vytykač - Jacko cez víkend podľahli na domácej pôde rezerve Žiliny 0:2. Zakopli však aj všetci konkurenti Lipian v boji o záchranu, nachádzajúci sa v zóne zostupu. Druhá liga pokračuje v rýchlom tempe, v poradí už 25. kolo je na programe uprostred týždňa. Odeva sa v stredu predstaví v Petržalke.

„Kým je aspoň teoretická šanca, tak to rozhodne nemienime iba dohrať z povinnosti. Ešte stále nám o niečo ide, ale je pravda aj to, že nie je jednoduché sledovať vývoj v tabuľke. Priznávam, nie je to vôbec ľahké,“ povedal pre futbalnet.sk tvorca hry Lukáš Janič, veriac, že náročný anglický týždeň jeho tím nakopne: „Nie sme profesionáli, tri zápasy za týždeň sú pre nás nevýhodou. Lenže, ktovie, čo sa stane. Aj zo zdanlivej nevýhody sa môže stať výhoda.“

Lukáš Janič
V Lipanoch ešte boj o záchranu nezabalili (foto: fclokomotiva.sk)

Zlom v boji o záchranu nastal z pohľadu Lipian v Trebišove, kde domáci Slavoj vyhral tesne 1:0. „Naštartovali sme konkurenta v boji o udržanie sa, nie seba. A stále sa z toho nevieme dostať,“ priznal Janič. Hlavným problémom východniarov je mizerná koncovka, veď v doterajšom priebehu sezóny nastrieľali najmenej gólov spomedzi všetkých mužstiev (18): „To je náš kameň úrazu, lebo sa ani do šancí nedostávame. Predfinálna fáza, keď sa dostaneme do krídelných priestorov, je celkom sľubná, no potom nám to už absolútne nevychádza a zakončení je málo. Takže trpíme viac vpredu ako vzadu.“

Lipany sa ešte trikrát predstavia na ihriskách súperov, okrem Petržalky pocestujú aj do Dubnice a Banskej Bystrica. Doma budú hostiť Komárno, Šamorín a v záverečnom kole bratislavský Inter. Nádej na záchranu stále žije. „Kto chce vidieť dobrý futbal, tak na štadión príde, pričom neberie do úvahy iba to, že je alebo nie je o čo hrať. Veríme, že divák nám zachováva stále priazeň, však nič nie je úplne stratené, teoretická šanca nezhasla a my to v podvedomí tiež tak vnímame. Neradno sa opúšťať, ale ešte musíme zabojovať. Aj Trebišovčania chytili priaznivú šnúru, hoci boli potopení, takže prečo by sme to nemohli dokázať i my…?" položil na záver rečnícku otázku 32-ročný skúsený stredopoliar.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia