spravy.sk spravy.sk

Najnižšia návšteva po otvorení štadióna na Tehelnom poli, Ševela to očakával
zdroj: facebook/ŠK Slovan Bratislava

Najnižšia návšteva po otvorení štadióna na Tehelnom poli, Ševela to očakával

Futbalisti Slovana Bratislava sa v nedeľu prvýkrát predstavili na novom Tehelnom poli v pozícii majstra Fortuna ligy 2018/2019. Hoci si na Veľkonočnú nedeľu našlo cestu na tribúny iba 6845 divákov, najmenej od otvorenia nového štadióna, na atmosfére sa to neodrazilo.

"Skalní" priaznivci dokázali vytvoriť majstrovskú kulisu a odmenou im bolo víťazstvo Slovana nad Ružomberkom 3:2. Dvomi gólmi sa blysol slovinský kanonier Andraž Šporar. Aj on postrehol nižšiu návštevu, na nálade mu to však neubralo. "Prišlo menej ľudí, ale atmosféra bola vynikajúca. Chápem to, veď sú prázdniny. Tí, ktorí prišli, boli fantastickí a nám sa hralo super," povedal Šporar po zápase v mixzóne.

Podobný názor mal aj tréner belasých Martin Ševela, ktorý prezradil, že viac ľudí ani nečakal: "Poviem úprimne, nie som z návštevy vôbec sklamaný. Je Veľká noc a dalo sa očakávať, že sa ľudia vyberú mimo mesta, možno išli navštíviť iné kúty nášho krásneho Slovenska," pousmial sa. Keďže klub tento rok oslavuje 100. výročie založenia, tréner verí, že v budúcnosti bude voľných miest na tribúnach čo najmenej. "Čo má prísť, príde. My sa snažíme hrať dobrý futbal, aby ľudia odchádzali spokojní. Myslím si, že aj tí, ktorí v nedeľu prišli, videli pekný futbal a odchádzali spokojní, veď padlo päť gólov," dodal.

„Pre nás je to sviatok, keď môžeme prísť hrať na takýto štadión, pred takých vynikajúcich fanúšikov ako má Slovan na Tehelnom poli. Zaslúžia si uznanie za atmosféru, ktorú pripravili. Keby to takto bolo na každom štadióne, liga by mala inú úroveň. My môžeme Slovanu takéto vysoké návštevy len ticho závidieť,“ dodal pre ProFutbal.sk k téme návštevy za hosťujúcu kabínu brankár Matúš Macík.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia