spravy.sk spravy.sk

Senica vrátila Trnave požičané, do záchrany sú už namočení všetci
zdroj: TASR

Senica vrátila Trnave požičané, do záchrany sú už namočení všetci

Rozdiel medzi prvým a posledným tímom záchranárskej vetvy činil pred víkendom osem bodov. Po víťazstve Senice na pôde Trnavy sa tento rozdiel ešte zmenšil. V polovici nadstavbovej časti je medzi čelom a dnom tabuľky len šesť bodov, Záhoráci navyše opäť poskočili na jedenástu priečku.

Domáci favoriti síce držali platonický tlak, no zdalo sa, že obom stranám by bezgólová remíza vyhovovala. Samozrejme, okrem 1857 divákov, ktorí na sviatočné podmienky pripravili solídnu atmosféru. Ľudia by možno od úradujúceho majstra a finalistu pohára, tobôž od Senice, ktorá v polovici nadstavbovej časti figurovala na poslednom mieste, čakali viac. No hráči podobnú kvalitu a tempo zápasu čakali. „Vedeli sme, že Senica sa snaží hrať kombinačný futbal, ale ani v pohári si proti nám nevedeli vytvoriť šance,“ zamyslel sa Trnavčan Marek Janečka a v podobnom štýle reagoval aj kolega zo senickej defenzívy Jakub Krč: „Bolo to rovnako ako v pohári, kde Trnava postúpila vďaka jednému gólu v druhej minúty. Zápasy medzi nami bývajú o jednom góle.“

Trnava - Senica (Sacha Petshi, Erik Grendel) - Slovenský pohár, Slovaft Cup
Grendel sa zranil v závere po súboji s Klapanom, za odplácanie videl na nosidlách červenú kartu. „Vyzeralo to vážne. Má problémy s kolenom, veríme, že nebudú väzy vážne poškodené,“ poznamenal tréner Spartaka Michal Ščasný. (foto: TASR)

Strelecká letargia privádzala do zúfalstva všetkých divákov, po štvrťhodine zlyhal pred bránou Yilmaz, ďalšie finálne prihrávky či strely blokovali obrancovia, prípadne letela lopta mimo brány. Brankári sa zapotili len vďaka ostrému slnku Bielej soboty. Prvýkrát namieril medzi tri žrde Lovat, s jeho strelou nemal brankár výrazné problémy, pri dorážke opäť zlyhal Yilmaz. Na bránu vypálil ešte v 85. minúte aj Grendel, no neúspešne. Senica ohrozila Boleka len raz, Čonka pri štandardke neustrážil Diasa a ten skóroval. „Bol to center, ktorý letel veľmi dlho na zadnú žrď, tá hlavička b­­ola následne nepríjemná pre brankára, ťažko sa to chytá,“ poznamenal ku gólu Janečka. Chýba nám kvalita, smerom dopredu sa trápime a je to z našej strany tragikomické. Ak by Yilmaz skóroval, asi by sme to už uhrali. No hrať na 0:0 sa stále nedá, ani si nepamätám, kedy sme dali dva góly v zápase. Takto nemáme šancu na úspech.

Ligová mizéria úradujúceho majstra pokračuje. Po 27. kole v poradí má Spartak na konte chudobných tridsať bodov a z troch doterajších domácich duelov v nadstavbe si pripísal len jeden bod. Fanúšikov chodí na futbal čoraz menej, po zápase sa spustil piskot a nespokojné výkriky. „Nečudujem sa ľuďom, že sú nespokojní. Ani nemôžem povedať, že to takto ďalej nejde, pretože sme už druhýkrát podali doma tragický výkon, rovnako ako proti ViOn-u,“ kritizoval do vlastných radov Janečka. „Týmto výsledkom sme sa definitívne namočili do boja o záchranu. Nálada je veľmi zlá, ale sami si za to môžeme. Zápasy sa nerozhodujú na papieri. To, že Spartak je väčší klub ako iné v dolnej šestke, nám boj nevyhrá. Teraz zistíme ako sme psychicky silní. Nič iné ako boj o holú záchranu v prvej lige nás do konca sezóny nečaká.“

Kto by to povedal, že sa dolná šestka tak výrazne zamotá. Nadstavbová časť vdýchla do posledných tímov nový život, Senica i Zlaté Moravce získali desať bodov a prehrali len jeden duel, naopak Trenčín a Trnava vyhrali len raz, Podbrezová a Nitra dokonca vôbec. „Určite nám to pridá na pokoji, atmosféra v kabíne je trochu uvoľnenejšia, ale ani s tromi víťazstvami v rade sa nemôžeme uspokojiť. Treba to potvrdzovať aj v druhej polovici nadstavby. V hre je pätnásť bodov, Zlaté Moravce tiež získavajú body, bodovali aj Podbrezovčania, Trenčania, aj Nitrania,drží spoluhráčov v ostražitosti Jakub Krč. „Boli sme sklamaní z vypadnutia v pohári, ale rýchlo sme sa preladili na ligu. Odohrali sme s Trnavou ďalší remízový duel, tentoraz sme ho dokázali jedným gólom zlomiť my. Každé víťazstvo v tejto fáze je dôležité,“ uzavrel. Už o týždeň čaká Seničanov kľúčový súboj proti Trenčínu.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia