spravy.sk spravy.sk

Veľká strata pre Trnavu, fanúšikovia Slovana si zavarili
zdroj: jäzva

Veľká strata pre Trnavu, fanúšikovia Slovana si zavarili

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) zverejnila tresty pre hráčov a kluby za posledné obdobie.

Komisia sa vrátila aj k semifinálovým duelom národného pohára Slovnaft Cup, kde nazbieral Erik Grendel v oboch zápasoch žlté karty. Keďže v predchádzajúcich kolách už jednu videl, po troch žltých napomenutiach ho automaticky čaká pauza. Tú si odkrúti práve vo finálovom súboji proti Žiline, ten sa odohrá 1. mája na Štadióne pod Zoborom v Nitre. Spartak sa tak bude musieť vyrovnať s citeľnou stratou v zostave. 

Pre nahromadené žlté karty či vylúčenia budú niektorí hráči chýbať aj v ligových stretnutiach. Vo Fortuna lige bude chýbať Seredi stopér Tidiane Djiby Ba, Podbrezovej zase ofenzívny náhradník Victor Oluyemi Olatunji. V druhej najvyššej súťaži nebudú môcť pre karty nastúpiť Lukáš Horváth (Poprad), András Mészáros (Komárno), Mikita Rocheu (Bardejov), Stefan Vilotić (Prešov) a Patrik Jacko (Pohronie). Obranca Interu Charni Ekangamene za vulgárne výroky po vylúčení bude chýbať tímu ešte dva týždne.

Michal Kuruc
Nitra môže mať problém po zmene trénera, keď Galáda dočasne nahradil jeho asistent Kuruc. (foto: fcnitra.com)

Disciplinárka si tiež posvietila na trénerskú zmenu FC Nitra, keď po odchode trénera Ivana Galáda prebral mužstvo pred prvým duelom nadstavby jeho vtedajší asistent Michal Kuruc. Podľa nich klub porušil článok 10, body c a d Rozpisu republikových súťaží riadených SFZ a ÚLK pre súťažný ročník 2018/2019. V daných bodoch sa píše o spôsobe ohlásenia trénerskej zmeny, respektíve o tom, kto môže sedieť na lavičke pre ligový zápas.

Komisia sa tiež zamerala na správanie sa fanúšikov, na najbližšom stretnutí vo štvrtok budúceho týždňa bude riešiť fanúšikov Spartaka, ktorí sa v pohári proti Senici previnili použitím pyrotechniky a vulgárnymi pokrikmi na rozhodcu. Na ligovej úrovni sa v zlom svetle mali ukázať najmä slovanisti, tí podľa správ komisie mali v Žiline použiť pyrotechniku, vytrhať niekoľko sedačiek v sektore hostí a založiť požiar pod tribúnou. Žilinčania budú tiež čeliť použitiu pyrotechniky a aj umožnenie jej vnesenia na tribúnu. Na stole budú aj druholigové témy, priaznivci Liptovského Mikuláša mali prísť do VIP priestorov a vulgarizmami počastovať hráčov a predstaviteľov Petržalky, počas zápasu dokonca obliať pivom postranného rozhodcu. Za použitie pyrotechniky v sektore hostí sa budú riešiť aj kluby po zápase Pohronie - Banská Bystrica. O trestoch rozhodne komisia budúci týždeň.

Žilina - Slovan (Suchotskij, Tomič, De Kamps)
Slovanisti potvrdili zisk titulu v Žiline, teraz bude ich fanúšikov riešiť disciplinárna komisia. Hrozí im trest zatvorenia sektora. (foto: TASR)

Potrestaní však tentoraz nebudú iba hráči, športový sekretár Senice Ivan Tobiáš mal v odvetnom zápase Slovnaft Cupu proti Trnave vulgárne vynadať rozhodcovi v polčasovej prestávke, svoju funkciu nebude môcť vykonávať tri týždne a má zákaz vstupu aj do šatní či technickej zóny. Po vykázaní z priestoru hráčskej lavičky má dočasne pozastavenú funkciu aj tréner druholigového Komárna Jozef Olejník, dokonca aj viceprezident klubu Vojtech Szüllö a aj masér Imrich Baranyai. Rovnaký trest na dva týždne dostal aj vedúci mužstva Zlatých Moraviec Vladimír Červený ktorý bol vykázaný z lavičky počas zápasu proti Podbrezovej. Verbálnou kritikou voči rozhodcovi sa následne dopustili aj Podbrezovčania, pokarhali klub za správanie sa prezidenta klubu Júliusa Kriváňa, lekár Ernest Caban dostal pokutu 100 eur. Prehreškom sa nevyhli ani bezpečnostný manažér druholigového Interu Peter Chudina a vedúci mužstva Dukly Banská Bystrica Norbert Juračka, obaja dostali stoeurovú pokutu.

Informácie zverejnil Slovenský futbalový zväz v tradičnej úradnej správe na svojom webe.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia