spravy.sk spravy.sk

V úvode sezóny kraľoval strelcom. Ružomberok ukončil spoluprácu s Tandirom
zdroj: Vľavo Ismar Tandir. (mfkruzomberok.sk)

V úvode sezóny kraľoval strelcom. Ružomberok ukončil spoluprácu s Tandirom

Po jedenástich ligových zápasoch mal na konte osem gólov a pohyboval sa na vrchných priečkach tabuľky strelcov slovenskej Fortuna ligy. Bývalému mládežníckemu reprezentantovi Bosny a Hercegoviny Ismarovi Tandirovi to však po októbrovej reprezentačnej prestávke v Ružomberku prestalo sypať.

Odvtedy zaznamenal jediný zásah, vytratil sa zo základnej zostavy a cez víkend proti Michalovciam chýbal dokonca i na lavičke Ružomberka. Český tréner David Holoubek uprednostňoval na hrote útoku Štefana Gereca, ktorý je pre tím svojou pracovitosťou a akčným rádiom prospešnejší. Hovorilo sa o disciplinárnych problémoch Tandira. Situácia napokon vyústila v ukončenie spolupráce s rodákom z nemeckého Frankfurtu.

„Po vzájomnej dohode došlo k ukončeniu zmluvy medzi klubom a hráčom. Ismarovi Tandirovi prajeme veľa úspechov v ďalšej kariére, ako aj v osobnom živote!“ napísal klub na svojom oficiálnom webe v stredu neskoro večer. Bezmála dvojmetrový útočník s prezývkou Izzy vlastní aj americké občianstvo, kde začínal v tíme New Yorku Red Bulls. Neskôr pôsobil v rezerve francúzskeho Sochaux, islandskom Breidabliku, rezerve španielskeho Realu Zaragoza, srbskom Javore Ivanjica, bosnianskej Slobode Tuzla alebo českom MFK Frýdek-Místek. Ružomberok opustil s bilanciou 19 ligových zápasov a deväť gólov.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia