spravy.sk spravy.sk

Pochettino po vyradení Manchestru City: Zažil som väčšiu radosť v Espanyole
zdroj: Tréner Tottenhamu Mauricio Pochettino v eufórii s brankárom Hugom Llorisom. (tasr/ap)

Pochettino po vyradení Manchestru City: Zažil som väčšiu radosť v Espanyole

Všetka snaha a heroické vzopretie Tottenhamu malo vyjsť nazmar. Raheem Sterling v infarktovom závere stredajšej odvety štvrťfinále Ligy majstrov strelil postupový gól na 5:3. Manchester City zavŕšil tretí epický zápasový obrat. Avšak, radosť rozvášneného Etihad Stadium rozhodca na pokyn VAR pre ofsajdové postavenie anglického krídelníka zrušil. Tottenham udržal tesnú prehru znamenajúcu postup medzi štyri najlepšie kluby v Európe.

„Keď Sterling skóroval, bol som rozzúrený ako Hulk. Vyzliekol som si bundu, sveter som šmaril o zem a sadol som si. Potom, keď VAR zrušil gól pre ofsajd, ožil som. Tá injekcia energie bola neskutočná,“ popísal svoju jazdu po horskej dráhe emócií tréner Tottenhamu Mauricio Pochettino. Argentínsky kormidelník dosiahol pre klub len druhé semifinále európskeho pohára v histórii, prvé od sezóny 1961/62.

Historický okamžik na lavičke londýnskeho klubu však v kariére Pochettina stále prevyšuje úspech z pôsobenia v barcelonskom Espanyole. Klub v predposlednom kole sezóny 2008/09 doviedol k úspešnej záchrane v najvyššej španielskej súťaži. „Bola to doposiaľ moja najväčšia radosť v trénerskej kariére, pretože som mal možnosť vidieť, čo to znamenalo pre celú rodinu Espanyolu,“ povedal 47-ročný Pochettino pre Španielske rádio. Zverencov bývalého argentínskeho reprezentanta čaká v semifinále Ligy majstrov ďalšie prekvapenie aktuálneho ročníka Ajax Amsterdam. Prvé semifinále je na programe 30. apríla, respektíve 1. mája.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia