spravy.sk spravy.sk

Michalovce dosnívali pohárový sen, mladíci vystrieľali finále Žiline
zdroj: facebook/MŠK Žilina

Michalovce dosnívali pohárový sen, mladíci vystrieľali finále Žiline

Cieľ splnený. Takéto hodnotenie si mohli po semifinále povedať oba kluby. Žilina sa ako jasný favorit prepracovala až do finále, Michalovce ako možno čierny kôň turnaja odchádzajú so zdvihnutými hlavami a s odvedenými výkonmi, za ktoré sa rozhodne hanbiť nemusia.

Prvý polčas sa väčší tlak a šance podarilo vytvoriť domácemu celku. No po zahodení viacerých sľubných akcií a gólových príležitostí udreli v druhom polčase dvaja žilinskí mladíci Róbert Boženík a následne aj vydareným projektilom Branislav Sluka. „Prežívame krásne chvíle, neopísateľné emócie. Odmalička sme spolu vyrastali v žilinskej akadémie a to, že sa v tak dôležitom zápase obaja gólovo presadíme, je skvelý pocit,“ popísal bezprostredne po zápase Róbert Boženík. Ich zásahy boli z pohľadu hry rozhodujúce, najmä po druhom už malo mladé michalovské mužstvo značný problém preniknúť pozorne brániacou Žilinou. „Gól domácich očividne zaskočil, no dôležité bolo, že sme predtým ustáli veľké šance Sulleya či Žofčáka. Naše sebavedomie bolo postavené na tom, že sme nemali v posledných zápasoch problém s tým, aby sme strelili gól. Tieto dva nás dostali do finále,“ zhrnul na tlačovej konferencii asistent trénera Tibor Goljan.

„Prišli sme do Michaloviec s jasným zámerom, poznali sme cestu do finále a trpezlivo sme po nej išli. Nepozerali sme sa na výsledkovú tabuľu zo Žiliny. Mali sme jasný cieľ, a tým bolo víťazstvo. Dominovali sme, mohli sme dať aj viac gólov. Určite nám pomohli aj naši fanúšikovia, ktorí merali v strede týždňa ďalekú cestu na východ. Sme im za to vďační,“ popisoval Boženík cestu do finále, hoci nebola tak spanilá ako by si možno niektorí fanúšikovia predstavovali. „Náš káder je veľmi mladý. Slovenský pohár zdvihol nad hlavy len Viktor Pečovský, aj ten teraz pred odvetou ochorel. Sme ale mladý kolektív, sme hladní po úspechoch,“ dodal. Finále proti Trnave bude náročné, vzájomný ligový duel zo začiatku jarnej časti doviedli do remízového konca gólom tri minúty pred koncom. „Hrali sme s ňou doma v Žiline. Bol to ťažký zápas a dovolím si tvrdiť, že sú lepší ako dokazovali na jeseň v lige. Bude to nepríjemný súper, majú tam v útoku Depetrisa a Yilmaza, sú v poli agresívni a my sa s tým musíme vysporiadať. Pre mňa je to obrovská radosť, že budeme hrať finále, prvý raz som niečo také v kariére zažil a neviem sa toho dočkať,“ doplnil spoluhráča Branislav Sluka.

Michalovce - Žilina (Sadam Sulley, Filip Kaša)
Sadam Sulley zamestnával obranu Žiliny, finále však Michalovciam nevystrieľal. (foto: TASR)

Sympatická cesta michalovskej partie okolo skúseného Igora Žofčáka sa zatiaľ Európou neskončila. Na pohárovej úrovni sa dostali medzi štyri najlepšie kluby v krajine, v lige tiež pôsobia v majstrovskej vetve. Žiline boli statočným súperom, hoci bolo občas badať priveľký rešpekt a málo skúseností. „Treba si uvedomiť, že napríklad Trusa či Vojtko sú vekom stále dorastenci. Tieto zápasy sú iné, keď viete, že musíte hrať vzadu na nulu a vpredu niečo vymyslieť, dať gól. Nie je priestor na chyby a keď ten súper gól dá, musíte s tým vedieť pracovať. Toto my ešte nevieme, nedokážeme naň správne zareagovať, ale tieto zápasy nás posúvajú ďalej,“ zhodnotil tréner Anton Šoltis, ktorého môžu mrzieť najmä viaceré nepremenené šance. „O tom je futbal, o góloch. Ak strelíte z jednej šance jeden gól, môžete pomýšľať na víťazstvo. Ak nedáte z troch stopercentných ani jeden, nemôžete postúpiť do finále. Náš sen sa skončil, ale život sa nekončí. Poučíme sa a nabudúce to možno dotiahneme ešte o stupienok vyššie. Na chlapcov som pyšný. Vo finále budeme držať palce Žiline,“ zakončil michalovský kormidelník.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovnaft Cup

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia