spravy.sk spravy.sk

Prezident Barcelony: Dembélé je lepší než Neymar, Guardiola sa vráti. Zostane Coutinho?
zdroj: Ousmane Dembélé, Pep Guardiola a Coutinho. (tasr/ap)

Prezident Barcelony: Dembélé je lepší než Neymar, Guardiola sa vráti. Zostane Coutinho?

„Za peniaze z predaja Neymara sme financovali projekt s Coutinhom a Dembélém,“ vysvetlil prezident FC Barcelona Josep Maria Bartomeu, prečo bol v lete 2017 ochotný uvoľniť jedného z najlepších hráčov sveta do parížskeho Saint-Germain. Za 222 miliónov z predaja hviezdneho Brazílčana priviedol na Camp Nou hneď dvojicu hráčov, pričom jeden už podľa šéfa Barcelony prevýšil úroveň Neymara.

„Dembélé sa v klube už adaptoval a momentálne je omnoho lepší hráč než Neymar,“ cituje goal.com slová Bartomeua pre španielsku televíziu TVE. Francúzsky krídelný útočník Ousmane Dembélé (21) prišiel z Dortmundu krátko po Neymarovom odchode do Francúzska, jeho prvú sezónu v Španielsku výrazne poznačilo zranenie. V aktuálnom ročníku však postupne začína splácať investíciu katalánskeho giganta.

Bartomeu vyjadril spokojnosť aj s Coutinhom, ktorého meno sa v ostatných týždňoch spája s prestupom do Manchestru United či PSG. „Coutinho je excelentný hráč, zlepšuje sa. Nie je jednoduché hrať za Barcelonu. Prišiel v polovici minulej sezóny, no teraz je už kompletný hráč. Má dôveru trénera, očakávame od neho veľa,“ povedal Bartomeu a zmietol prestupové špekulácie: „Bude pokračovať v Barcelone. Je odlišný od ostatných a Barca potrebuje odlišných hráčov.“

Matthijs de Ligt (vpravo) v súboji s Cristianom Ronaldom. (tasr/ap)

Bartomeu sa vyjadril aj k prestupovým plánom na leto 2019. Barcelona už dohodla jeden veľký príchod, z Ajaxu priviedla za 75 miliónov eur dvadsaťjedenročného špílmachra Frenkieho de Jonga. A aj druhá veľká posila by mohla prísť z Amsterdamu. Médiá spájajú s Barcelonou stopéra a len devätnásťročného kapitána Ajaxu Matthijsa de Ligta: „S Ajaxom máme veľmi dobrý vzťah. Zdá sa, že De Ligt bude v lete k dispozícii. Po komunikácii s trénermi sa rozhodneme, či budeme o neho usilovať alebo nie. Jeho štýl hry tomu nášmu pasuje a páči sa mi. Ajax funguje ako prípravka, ktorá potom predáva hráčov ďalej. Zatiaľ sme však o De Ligtovi nehovorili.“

Barcelona momentálne neplánuje obnoviť svoj záujem o Griezmanna. (tasr/ap)

Prestupovým špekuláciám smerom na Camp Nou minulé leto vládol francúzsky krídelný útočník Atlética Madrid Antoine Griezmann. Barcelona však svoj záujem podľa Bartomeua neplánuje obnoviť. Jedného dňa však bude usilovať o návrat bývalého trénera sláviaceho v Katalánsku úspechy - Pepa Guardiolu. „Guardiola sa jedného dňa musí vrátiť do Barcelony, určite by sme ho povolali. Momentálne je však v Manchestri City, odvádza veľmi dobrú robotu a má s klubom dlhodobý kontrakt,“ dodal pre TVE prvý muž Barcelony Bartomeu.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia