spravy.sk spravy.sk

Dubnica po polroku s prehrou, Gergely: Ešte nemôžeme spávať pokojne
zdroj: Amatérske fotky Slavoj Trebišov

Dubnica po polroku s prehrou, Gergely: Ešte nemôžeme spávať pokojne

Posledná prehra Dubnice v druhej lige sa do nedele datovala ešte na 20. októbra 2018. Odvtedy zverenci trénerského dua Gergely - Jakuš nenašli premožiteľa a aj vďaka dlhej zimnej prestávke tak trpkú príchuť prehry v súťažnom stretnutí neokúsili takmer pol roka. Osemzápasovú sériu neporaziteľnosti im preťal zlepšujúci sa Trebišov.

V 23. kole II. ligy Dubnica ťahala na pôde zachraňujúceho sa Slavoja za kratší koniec. V 34. minúte otvoril skóre brazílsky legionár Junior, hneď po zmene strán navýšil z penalty po faule na Begalu kanonier Ján Novák. Víťazstvo Zemplínčanov mohlo byť ešte vyššie, no dvadsať minút pred koncom Lopez Da Silva Junior druhý pokutový kop, tentoraz po faule na kapitána Kolbasa, nepremenil. 

Matej Jakúbek
Dubnica naposledy prehrala ešte v polovici októbra minulého roka (foto: Amatérske fotky Slavoj Trebišov )

„Chceli sme získať aspoň bod, žiaľ, nevyšlo to. Súper dal dva góly, navyše nepremenil jeden pokutový kop. Bol to ťažký zápas, povedal by som, že vyhral šťastnejší tím. Škoda, že sme nevyužili aktívny úvod a nepodarilo sa nám otvoriť skóre. Naopak, na moment sme zaspali, domáci to využili a dostali sa na koňa,“ narážal v rozhovore pre ProFutbal.sk na zbytočný prvý inkasovaný gól kapitán Dubnice Matej Jakúbek. O dôležitosti úvodného gólu hovoril aj tréner Peter Gergely: „Začali sme dobre, domáci však využili prvú šancu v zápase. Po strelenom góle sa stiahli, boli disciplinovaní. Trebišov má skúsených hráčov, ktorí dotiahli duel do víťazného konca. Z môjho pohľadu rozhodol práve prvý gól.“

Dubnica sa pri pohľade na tabuľku nachádza v jej pokojnom strede, no zdanie klame. S 33 bodmi je síce na siedmej priečke, no od zóny zostupu ju delí len sedem bodov. „Každá séria sa raz skončí, aj my sme vedeli, že raz prehráme. Súťaž je nevyspytateľná, dvakrát po sebe zakopnete a je zle. Musíme byť naďalej ostražití, až pokiaľ nebude záchrana v súťaži definitívna, nemôžeme spávať pokojne. Každý o niečo hrá, každý s každým môže vyhrať. Potrebujeme uhrať ešte pár bodov, potom budeme spokojní,“ dvihol varovný prst Gergely.

Tréner Peter Gergely varuje, že o záchrane jeho mužstva v súťaži ešte nie je definitívne rozhodnuté (foto: fclokomotiva.sk)

Malou motiváciou je skončiť najlepšie spomedzi štyroch nováčikov. Lipany sú s 21 bodmi posledné, Banská Bystrica s 30 bodmi ôsma, Dubnica s 33 bodmi siedma a Petržalka s 34 bodmi šiesta. „Máme šancu skončiť najvyššie spomedzi nováčikov, no nebavili sme sa o takomto cieli. Chceme sa udržať v lige a hrať futbal, to je naša priorita. Verím, že táto prehra nás nezastaví, už najbližšie doma proti Liptovskému Mikulášu musíme potvrdiť domáce prostredie, v ktorom sme silní. Stále máme situáciu vo vlastných rukách,“ uzavrel pre ProFutbal.sk bývalý hráč bratislavského Slovana Matej Jakúbek.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia