spravy.sk spravy.sk

Slovan k oslavám v Žiline poženie vypredaný sektor. Greif: Tlak necítime
zdroj: Stredopoliar Žiliny Miroslav Káčer a brankár Slovana Bratislava Dominik Greif. (fb-MŠK Žilina, skslovan,com)

Slovan k oslavám v Žiline poženie vypredaný sektor. Greif: Tlak necítime

Slovan Bratislava oslavoval ligový titul naposledy v sezóne 2013/14. Z vtedajšieho kádra už v klube nepôsobí nik. Trávniky vtedajšej Corgoň ligy v belasom drese brázdili Niňaj, Gorosito, Milinkovič, Grendel, Žofčák, Vittek či dnes už nebohý Halenár. Slovan získal titul v predstihu s dvanásťbodovým náskokom. Na ďalšie štyri roky uvoľnil trón Trenčínu, Žiline a Trnave. Teraz sa vracia na piedestál znovu. A silnejší než predtým.

Do konca sezóny zostáva ešte sedem kôl, nadstavbová časť Fortuna ligy je len vo svojej tretine, no belasí už môžu oslavovať. Pokiaľ zvíťazia v Žiline, budú majstri. V prípade zaváhania Dunajskej Stredy v Seredi im stačí aj remíza. „Téma majstrovskej definitívy v kabíne rezonuje, nesie sa to na pozitívnej vlne. Necítime tlak alebo nervozitu, zápasy si vyslovene užívame a na každý sa veľmi tešíme. Náš cieľ je jasný – zvíťaziť v Žiline a definitívne rozhodnúť o zisku titulu,“ vyhlásila pre klubový web brankárska jednotka Dominik Greif.

Slovan v sezóne ešte neprehral. Má najlepšiu ofenzívu, defenzívu, ligu vedie s devätnásťbodovým náskokom. Majstrovská bodka je otázkou času. Fanúšikovia belasých veria, že oslavy vypuknú už v nedeľu pod Dubňom, hosťujúci sektor vypredali v priebehu necelej hodiny. „Je skvelé, že sa fanúšikovia k tomu takto postavili. Každého jedného si vážime, podpora z tribún je pre nás záväzkom, aby sme na ihrisku odviedli vždy všetko. Chceme predviesť pekný futbal aj pre našich fanúšikov a predovšetkým sa po zápase spoločne tešiť z veľkého úspechu,“ pokračoval 22-ročný strážca svätyne.

Slovan v oboch tohtosezónnych vzájomných zápasoch triumfoval. V Žiline 1:0, doma 5:2. „Bolo to odlišné aj z dôvodu rozdielnych terénov. Žilinčania majú na umelej tráve určitú výhodu, vonku je zase pre nich niekedy náročné prispôsobiť sa prírodnej tráve. My však povrch neriešime. Máme takú kvalitu, že nám musí byť jedno, či hráme na prírodnej alebo umelej tráve. Pozeráme sa len sami na seba a na svoju hru,“ dodal Greif, ktorý očakáva proti Žiline viac otvorený a ofenzívny futbal.

Žilina v predchádzajúcom kole na pôde Dunajskej Stredy prišla o jarnú neporaziteľnosť. Predtým štyrikrát zvíťazila, dvakrát remizovala. Pri už len matematickej šanci na titul je hlavnou ambíciou „šošonov“ miestenka do budúceho ročníka Európskej ligy. Žilina má rovnaký počet bodov ako tretia Dunajská Streda, šancu na Európu má ešte aj v Slovenskom pohári. No už zabránenie majstrovských osláv Slovana na vlastnom štadióne je pre zverencov Jaroslava Kentoša dostatočnou motiváciou.

„Slovan je top mužstvo, dokazuje to v lige. Na každom poste má výborného hráča, no našou tímovosťou a chcením sa môžeme dostávať do šancí. Na zápas sa tešíme, príde, dúfam, veľa ľudí. Chceme predviesť svoju hru, využiť výhodu domáceho prostredia a zápas zvládnuť,“ povedal pre klubovú televíziu stredopoliar Žiliny Miroslav Káčer. Stretnutie má výkop o 15.00. Spoznáme meno nového majstra Slovenska už v nedeľu?

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia