spravy.sk spravy.sk

Simeone o Costovej budúcnosti v Atleticu a jeho treste: Zdá sa mi to kruté
zdroj: TASR/AP

Simeone o Costovej budúcnosti v Atleticu a jeho treste: Zdá sa mi to kruté

Diego Simeone označil osemzápasový trest pre Diega Costu za príliš tvrdý. Tréner španielskeho klubu Atletico Madrid zároveň vyhlásil, že jeho zverenec zostane súčasťou "Los Colchoneros" aj v nasledujúcej sezóne.

"Zdá sa mi to kruté, Diego však u nás zostane aj naďalej. Viete, aký mám na neho názor. Teraz sa musíme zamerať iba sami na seba a on ešte viac ako kedykoľvek predtým," citovala Simeoneho agentúra AFP.

Španielsky reprezentačný útočník videl v 28. minúte sobotňajšieho šlágra La Ligy proti FC Barcelona (0:2) od hlavného rozhodcu Jesusa Gila Manzana červenú kartu za urážku jeho matky. Arbiter v zápise o stretnutí uviedol, že Costa vulgárnymi slovami urazil jeho matku. Hráč dostal štyri zápasy za urážku a štyri za fyzický kontakt s arbitrom.

Prezident klubu Enrique Cerezo chce, aby sa klub voči Costovmu trestu odvolal. "Je prirodzené, aby sme sa odvolali, požiadali o zhovievavosť a uvidíme, čo sa stane. Sú hráči, ktorí sú veľmi temperamentní. Urážky nepatria na ihrisko, no niekedy sa to stane."

Tridsaťročný Costa dostal za vylúčenie okrem suspendácie aj pokutu 6000 eur.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia