spravy.sk spravy.sk

Mišovec v Prešove skončil, Tatran má zachrániť Galko
zdroj: Peter Hric

Mišovec v Prešove skončil, Tatran má zachrániť Galko

Špekulácie sa potvrdili, tréner Anton Mišovec v druholigovom Tatrane Prešov skončil. Český kormidelník už mužstvo neviedol ani vo víkendovom víťaznom zápase proti Šamorínu a nahlas sa šepkalo o jeho odchode z metropoly Šariša. To sa napokon vo štvrtok potvrdilo.

Podľa informácie zverejnenej na klubovom webe zeleno-bielych Anton Mišoviec už nie je trénerom druholigového 1. FC Tatran Prešov. Obe strany sa dohodli na ukončení vzájomnej spolupráce. Na jeho miesto prišiel Jaroslav Galko. Mišovec nepokračuje ani vo funkcii športového manažéra, ktorú vykonával po odchode Mareka Trávnička. V klube bol od januára 2018. Nepodarilo sa mu ho zachrániť vo Fortuna lige a aktuálne je Tatran na zostupových priečkach aj v druhej lige.

Anton Mišovec
Anton Mišovec bol trénerom Tatrana Prešov od januára 2018 (foto: jäzva)

Päťdesiatosemročný Jaroslav Galko trénoval už viacero klubov na východnom Slovensku. V sezóne 2004/2005 bol asistentom trénera Vladimíra Gombára v Tatrane Prešov. Niekdajší útočník viedol aj Ličartovce, MFK Košice, VSS Košice, Lokomotívu Košice, Sabinov či Hanisku.

Tatran Prešov sa osem kôl pred koncom sezóny nachádza na zostupovej 14. priečke v druholigovej tabuľke, na konte má 23 bodov, pričom na záchranu aktuálne stráca iba jeden bod. Už túto sobotu 13. apríla sa predstaví v "šesťbodovom" zápase na ihrisku bratislavského Interu, ktorý je v tabuľke na 12. mieste.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia