spravy.sk spravy.sk

VIDEO: Zakrvavený Messi s monoklom. Kde bol VAR?
zdroj: TASR/AP

VIDEO: Zakrvavený Messi s monoklom. Kde bol VAR?

Veľa futbalovej krásy stredajší prvý zápas štvrťfinále Ligy majstrov medzi Manchestrom United a Barcelonou nepriniesol. Ustráchaní domáci kopili nepresnosti, a hoci sa často pokúšali o strely, predovšetkým z väčších vzdialeností, brankára hostí ter Stegena ani raz neohrozili. „Blaugranas“ sa bavili futbalom, no vo finálnej fáze taktiež neboli dokonalí.

O osude duelu rozhodol už jeho začiatok, keď v 12. minúte Busquets perfektne našiel Messiho, ten už zo zdanlivo nevýhodnej pozície dokázal poslať loptu Suárezovi, ktorý aj s prispením nešťastníka Lukea Shawa rozvlnil sieť za Davidom de Geaom.

zdroj: Zostrih zo zápasu medzi Manchestrom United a Barcelonou (video: streamable.com)

Ďalšie momenty zápasu už vyše 74-tisíc divákov na Old Trafforde zo sedadiel nedvihli. K diskutabilnej situácii však došlo v 29. minúte, keď si domáci obranca Chris Smalling vyšliapol na hviezdneho Lionela Messiho. Anglický stopér pred zápasom vyhlásil, že pozná Argentínčanove slabiny. Jednou z nich sú možno aj hlavičkové súboje, no Smalling vletel do Messiho ako neriadená strela, pričom mu poriadne pošramotil tvár.

zdroj: twitter

Messi napriek tomu, že krvácal z oka i z nosa zápas dohral a čuduj sa svete, Smalling za svoj zákrok nevidel ani len žltú kartu. Mnohí sa oprávnene pýtajú, kde bol v tej chvíli systém VAR, keď si rozhodcovia na čele s Talianom Rocchim nevšimli tento tvrdý zákrok. Aj na fotke (viď nižšie) však je vidieť, že hlavný arbiter s niekým komunikoval. Nevedno však, či len so svojimi kolegami na čiarach, alebo s rozhodcami sediacimi za systémom VAR. Kartu však neudelil. Oprávnene? Pravdou je, že VAR sa často využíva pri rôznych sporných situáciách, pričom neraz aj zbytočne. Nemal sa využiť v tomto prípade?

Zranený Lionel Messi
Zranený Lionel Messi (foto: TASR/AP)

foto: "Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia