spravy.sk spravy.sk

Borbély v Petržalke skončil, prezident klubu: Navždy zostane jednou z najväčších legiend
zdroj: fcpetrzalka.sk

Borbély v Petržalke skončil, prezident klubu: Navždy zostane jednou z najväčších legiend

V tíme druholigového nováčika FC Petržalka došlo k výmene trénera. Na pozícii hlavného kormidelníka skončil obľúbený Balázs Borbély. Legenda klubu opúšťa mužstvo po vzájomnej dohode. Tím dočasne povedie v pozícii hlavného trénera Miroslav Mentel, jeho asistentom bude kapitán Juraj Piroska.

Tridsaťdeväťročný rodák z Dunajskej Stredy Borbély doviedol Petržalku do druhej ligy a na jeseň patrilo jeho mužstvo medzi „čierne kone“ súťaže. V závere jesene však čierno-bielym postupne dochádzal dych a nenakopla ich ani dlhá zimná prestávka. V tabuľke formy za posledných desať kôl je Petržalka posledná. V piatich jarných zápasoch raz vyhrala, dvakrát remizovala a dvakrát prehrala. Aj kvôli tomu sa v tabuľke prepadla na siedmu priečku, po 22 kolách má na konte 31 bodov. 

„Chcel by som sa poďakovať legende klubu za všetko, čo s mužstvom v poslednom období dokázal. Mám na mysli predovšetkým postup do 2. ligy a nakoniec aj úspešné účinkovanie v tejto súťaži. V poslednom období sme dospeli, na základe výkonov mužstva, k pocitu nutnej zmeny a pristúpili sme k tomuto nepopulárnemu kroku,“ povedal pre klubový web generálny manažér Andrej Kalina, ktorý tak potvrdil, že dôvodom trénerskej zmeny sú predovšetkým neuspokojivé výsledky. 

Balázs Borbély
Balázs Borbély doviedol Petržalku do druhej ligy, po neuspokojivých výsledkoch na lavičke skončil (foto: fcpetrzalka.sk)

„Tréner Borbély bol v pozícii trénera vernou kópiou osobnosti, ktorú si pamätáme z hráčskych čias. Profesionál so stopercentným prístupom a ochotou vyťažiť z mužstva maximum. Znamená pre mňa veľa, že som ho mohol poznať aj osobne, okrem skvelého trénera som v ňom našiel aj skvelého človeka, ktorého si veľmi vážim. Chcel by som mu popriať do budúcnosti veľa ďalších trénerských úspechov a v osobnom živote len to najlepšie,“ dodal v oficiálnom vyhlásení Kalina, ktorého doplnil prezident klubu Marek Mojto: „Balázs Borbély je pre mňa ako fanúšika jedna z najväčších klubových legiend a navždy ňou aj zostane. Pre mňa osobne bola česť pracovať s takýmto človekom. Vážim si, že nám pomohol dostať klub do druhej najvyššej súťaže. Želám mu len to najlepšie v jeho trénerskej kariére a v osobnom živote.“

V najbližšom kole sa Petržalka v sobotu 13. apríla predstaví na pôde tretieho tímu priebežného poradia z Liptovského Mikuláša. Hlavným trénerom mužstva bude Miroslav Mentel, asistentom Juraj Piroska. V realizačnom tíme naďalej zostáva aj tréner Dominik Tóth. Meno nového kormidelníka by malo vedenie klubu oznámiť v najbližších dňoch.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia