spravy.sk spravy.sk

Prvé jarné víťazstvo Prešova zariadil veterán Hricov: Bavorák vyšiel z garáže a rozhodol
zdroj: Jaroslav Suchár/SOHE Press Media

Prvé jarné víťazstvo Prešova zariadil veterán Hricov: Bavorák vyšiel z garáže a rozhodol

Konečne, vydýchli si fanúšikovia a hráči Tatrana Prešov. Zeleno-bieli až v piatom zápase jarnej časti II. ligy prvýkrát bodovali v novom kalendárnom roku naplno. „Doma“ v Stropkove pre zrakom troch stoviek divákov zdolali Šamorín 2:0 a vrátili sa tak do boja o záchranu.

Rozhodnutie v nesmierne vyrovnanom zápase padlo až v samom závere. Ešte pred tým mohli Šamorínčania nakloniť misky váh na svoju stranu, Šarišanov ale podržal brankár Lukáč. Vyznamenal sa predovšetkým pri obrovskej šanci Dioga Augusta, ktorý zblízka vypálil, no Lukáč mu gólovú radosť zmaril vynikajúcom reflexívnym zákrokom. A tak udreli domáci. V záverečnej desaťminútovke sa dvakrát dostal k slovu 35-ročný veterán Lukáš Hricov a Prešovu zabezpečil prvé jarné víťazstvo.

„Nič iné sme si nepripúšťali, len víťazstvo, no nerodilo sa ľahko. Chvalabohu za tri body, dúfam, že nás to naštartuje a zmení sa atmosféra v mužstve. Na jar sme doposiaľ nevedeli, čo je to víťazstvo,“ spadol obrovský balvan zo srdca hrdinovi stretnutia, ktorý sa v rozhovore pre klubový web poďakoval za dôveru asistentovi trénera Mariánovi Prusákovi. Hoci na lavičke bol i český kormidelník Anton Mišovec, špekuluje sa, že jeho dni v Tatrane sú po sérii zlých výsledkov zrátané. „V prvom rade som vďačný trénerovi Prusákovi za to, že som mohol ostať na ihrisku celý zápas. Toto milujem, keď cítim dôveru a v tomto súboji som ju cítil až veľmi. Vystriedali sa traja hráči, ale ja som ostal. Nie som najmladší a presne toto ma nakoplo. Hovoril som si, kto iný musí zabrať, keď nie ja. Chcem poďakovať chlapcom, že sme to spolu oddreli. Tu sa už nehrá na krásu, ale o holú existenciu v lige,“ dodal Hricov.

zdroj: youtube.com/1. FC Tatran Prešov

Najskúsenejší hráč tímu nastúpil vôbec po prvýkrát od svojho zimného návratu do klubu v základnej zostave a predviedol sa tým najlepším možným spôsobom. Mladších spoluhráčov pred stretnutím ubezpečoval, že skóruje a nakoniec mu to vyšlo hneď dvakrát. „Chlapcov takto podpichujem. Smial som sa, keď som nenastupoval, že bavorák je zatiaľ zaparkovaný v garáži, potom ho raz pustia a vyjde to. Proti Šamorínu konečne vyšiel z garáže a dal gól,“ neskrýval spokojnosť dobre naladený útočník Tatrana, ktorý nezabudol vyzdvihnúť kľúčový zákrok brankára Patrika Lukáča: „Každý má na ihrisku svoje miesto, opodstatnenie. Rovnako aj Paťo, ktorý je vynikajúci brankár, som rád, že ho tu máme. Keby išiel Šamorín do vedenia, neviem, ako by to skončilo, našťastie tú šancu chytil. Išlo o taký klasický zápas o záchranu, bez veľkých príležitostí. Bolo to skôr o bojovnosti. Boli sme strašne nervózni v prechodovej fáze a v predposlednej lopte. Až ten druhý gól vyzeral, že sa to trošku upokojilo. Každopádne som, rád, že sa mi podarilo preukázať skúsenosti.“

„Prvý polčas bol veľmi bojovný z obidvoch strán, chýbala gólová kvalita, diváci nevideli žiadnu súvislú akciu. Druhý polčas sme začali výborne, začali sme kombinovať, hrať našu hru. Súpera sme do ničoho nepustili, vytvorili sme si veľa šancí. Žiaľ, neskórovali sme a v závere nás to stálo tri body. Súper mal počas celého zápasu dve strely na bránu, dal dva góly a vyhral,“ zhodnotil asistent trénera FC ŠTK 1914 Šamorín Juraj Baláž. Klub z južného Slovenska sa čoraz viac namáča do záchranárskych prác, aktuálne je síce v tabuľke na deviatom mieste, no od zóny zostupu ho delia už len tri body.

Anton Mišovec
Hoci český tréner Anton Mišovec bol na lavičke, mužstvo viedol v zápase proti Šamorínu jeho asistent Marián Prusák (foto: jäzva)

Naopak, Prešov sa po dôležitom víťazstve odlepil z dna tabuľky a s 23 bodmi poskočil na priebežnú štrnástu priečku. „Bol to veľmi ťažký zápas. Po prvé, bojovali sme so sebou, so svojím postavením v tabuľke a bojovali sme so Šamorínom. Takmer 70 minút to bolo úplne vyrovnané. Súper mal dve-tri možnosti, pri ktorých nás podržal brankár Lukáč. Po týchto súperových šanciach som povedal, že keď sme prežili toto, sme na rade my, aby sme udreli. Podarilo sa to dokonca dvakrát. Som mimoriadne spokojný s výsledkom aj s prístupom všetkých hráčov,“ uzavrel prešovský asistent trénera Marián Prusák. To, či v metropole Šariša naozaj dôjde k výmene na trénerskom poste budeme v najbližších dňoch zisťovať.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia