spravy.sk spravy.sk

Slovenky do 19 rokov chcú zabojovať o postup do Škótska
zdroj: sfzofficial

Slovenky do 19 rokov chcú zabojovať o postup do Škótska

Tréner slovenskej reprezentácie žien do 19 rokov Jozef Jelšic nominoval 20-členný tím na turnaj druhej fázy kvalifikácie ME 2019. Vo Francúzsku sa Slovenky od stredy 3. apríla do utorka 9. apríla stretnú postupne s rovesníčkami zo Slovinska, domácim výberom a Portugalčankami. Finálový turnaj sa uskutoční v júli v Škótsku, postup naň si zaistí sedem víťazov kvalifikačných skupín.

"Verím tomu, že dievčatá prišli v dobrej forme, že sú dobre naladené. Všetky sa na to tešia, sú veľmi rady, že sú späť v reprezentácii. Ambície sú jasné, hrať minimálne vyrovnanú partiu s tímami, ktoré máme v skupine. Verím tomu, že začneme víťazstvom nad Slovinskom, teda že prvý zápas zvládneme. Sústredíme sa teraz len na tento duel. Všetky tímy, ktoré postúpili do Elite Round, majú kvalitu. Najväčší favorit je Francúzsko, o tom niet pochýb. Máme skúsenosť s Portugalskom, kde sme boli hrať prípravný dvojzápas. Jeden sme vyhrali (3:1) a jeden prehrali (1:2). So Slovinskom sme ešte nehrali. No pobiť sa chceme s každým o dobrý výsledok," povedal pre futbalsfz.sk tréner Jelšic.

program 7. kvalifikačnej skupiny Elite Round ME 2019:
streda 3. apríla o 15.00: Slovensko 19 – Slovinsko 19 (Biarritz)
sobota 6. apríla o 17.00: Francúzsko 19 – Slovensko 19 (Biarritz)
utorok 9. apríla o 18.45: Portugalsko 19 – Slovensko 19 (Anglet)

nominácia SR:
brankárky:
Dominika Rezeková (ŠK Slovan Bratislava), Karolína Bátkyová (1. FC Slovácko)
obrankyne
: Viktória Kratochvílová, Natália Miniariková (obe ŠK Slovan Bratislava), Janka Lukáčová (FC Wacker Innsbruck), Diana Lemešová (USC Austria Viedeň), Laura Bieliková (1. FC Slovácko), Nikola Šobáňová (FC Nitra), Monika Pirťanová (Spartak Myjava)
stredopoliarky:
Victória Kalaberová, Patrícia Gašparovičová, Michaela Harvilová (všetky ŠK Slovan Bratislava), Lucia Droppová (MFK Ružomberok), Stela Semanová (Partizán Bardejov), Laura Žemberyová, Desana Dianišková (obe Lokomotiva Brno Horní Heršpice), Viktória Nagyová (Ferencvárosi Torna Club Budapešť), Kristína Panáková (TJ Spartak Myjava), Kristína Tipulová (Baník Prievidza)
útočníčky:
Andrea Bogorová (TJ Spartak Myjava), Simona Pružinská (MŠK Žilina)

náhradníčky:
brankárky:
Tímea Gyomraiová (Apollon Ladies FC), Zuzana Puškárová (MFK Dukla Banská Bystrica)
obrankyňa:
Karolína Srnková (NMŠK 1922 Bratislava)
stredopoliarky:
Henrieta Vaľušová, Alexandra Tejová (obe Partizán Bardejov), Kristína Tesáková (Lokomotiva Brno Horní Heršpice), Simona Levaiová (AS Trenčín)
útočníčka:
Henrieta Poláčiková (FC Nitra)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mládež

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia