spravy.sk spravy.sk

Morata venoval víťazstvo na Malte Enriquemu: Mali sme špeciálnu motiváciu uspieť
zdroj: TASR/AP

Morata venoval víťazstvo na Malte Enriquemu: Mali sme špeciálnu motiváciu uspieť

Španielski futbalisti zvíťazili v utorkovom zápase F-skupiny kvalifikácie EURO 2020 na pôde Malty 2:0 po presných zásahoch Alvara Moratu. V Ta'Qali nesedel na lavičke favorizovaných hostí hlavný tréner Luis Enrique, za jeho absenciou sú bližšie nešpecifikované rodinné dôvody. Kormidla trojnásobných majstrov Európy sa ujal jeho asistent Robert Moreno.

Z marcového asociačného termínu vydolovala "La Furia Roja" plný počet šesť bodov a je na čele tabuľky, pred tromi dňami v kvalifikačnej ouvertúre zdolala Nórsko 2:1. "Je to pre nás dôležité víťazstvo, pretože máme cieľ kvalifikovať sa na šampionát čo najskôr," uviedol Morata, ktorý je na hosťovaní v Atleticu Madrid z londýnskej Chelsea. Španieli mali celý zápas veľkú prevahu, dôkaz je aj ich 80-percentné držanie lopty a celkovo 23 streleckých pokusov.

"Mali sme špeciálnu motiváciu uspieť. Toto víťazstvo venujeme nášmu trénerovi," dodal 26-ročný útočník, ktorý má na konte pätnásť presných zásahov v reprezentačnom drese. V medzištátnom zápase skóroval prvýkrát od 11. novembra 2017, keď v Malage prispel k víťazstvu 5:0 nad Kostarikou. Najbližšie sa Španieli predstavia v rámci kvalifikačných bojov 7. júna na Faerských ostrovoch.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO 2020

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO 2020

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia