spravy.sk spravy.sk

Štartuje celonárodná SZMF Superliga, finále v polovici júna
zdroj: malyfutbal.sk

Štartuje celonárodná SZMF Superliga, finále v polovici júna

Pod záštitou Slovenského zväzu malého futbalu (SZMF) štartuje Superliga, ktorá bude prebiehať pod novým formátom a po celej republike. Prvé kolo je na programe už v utorok 26. marca, súťaž je rozdelená na Východnú a Západnú skupinu.

Celonárodnej súťaže sa zúčastní celkovo osem tímov (mestských výberov), ktoré budú rozdelené do dvoch skupín. V západnej si zmerajú sily Bratislava, Piešťany, Trenčín a Trnava, do východnej boli zaradené mestá Nitra, Zvolen, Prešov a Košice. Superliga štartuje 26. marca a vyvrcholí finálovým súbojom 13. júna, medzitým sú na programe tri kolá a semifinále. Tímy v rámci skupiny odohrajú zápasy každý s každým. Do semifinále postupujú dva najlepšie tímy po základnej časti z každej divízie. Víťazi semifinálových duelov sa predstavia vo finále, porazení v súboji o bronz. Hrací čas ligy bude 2 x 25 minút.

Hneď úvodné kolo bude možné sledovať naživo aj prostredníctvom live vysielania v HD kvalite na sociálnej sieti Facebook, vrátane komentáru. Ambíciou organizátora je realizovať stretnutia na veľmi vysokej úrovni. „Počas posledných volieb do orgánov SZMF bola SZMF Superliga jedným z našich hlavných plánov. Som šťastný, že po osemnástich mesiacoch je tento projekt na svete a od budúceho týždňa budeme sledovať celonárodnú ligu v malom futbale. Okrem zviditeľnenia malého futbalu pomôže SZMF Superliga aj reprezentácii, nakoľko bude združovať najlepších hráčov v jednej súťaži. Benefitovať z toho bude pri výbere určite aj reprezentačný tréner Laco Borbély,“ uviedol pre web malyfutbal.sk prezident Slovenského zväzu malého futbalu Peter Králik.

PROGRAM SZMF SUPERLIGY 

1.kolo 

Utorok 26. marca
Východná skupina, ihrisko: umelá tráva MFK Zvolen
20:00
Zvolen vs. Nitra
21:00 Prešov vs. Košice

Štvrtok 28. marca

Západná skupina, ihrisko: umelá tráva Mladá Garda, Bratislava
20:00
Bratislava vs. Trnava
21:00 Trenčín vs. Piešťany

23.4. a 25.4.: 2. kolo SZMF Superligy

21.5. a 23.5.: 3. kolo SZMF Superligy

6.6.: semifinálové zápasy SZMF Superligy

13.6.: finále SZMF Superligy

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Malý futbal

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia