spravy.sk spravy.sk

Prešov odhlásil tím z tretej ligy, zmeny aj v akadémii
zdroj: 1fctatran.sk

Prešov odhlásil tím z tretej ligy, zmeny aj v akadémii

Tretia liga Východ bude mať opäť párny počet účastníkov. Po tom, ako sa tesne pred štartom sezóny zo súťaže odhlásila Rožňava, na jeseň v lige pôsobilo len pätnásť mužstiev. Pred začiatkom jarnej časti sa odhlásila i rezerva prešovského Tatrana. Počet tímov tak klesol na štrnásť.

„Béčko“ Šarišanov malo už na jeseň existenčné problémy, čo sa prejavilo i na výsledkoch. Zeleno-bieli nazbierali v 16 zápasoch len 10 bodov a v tabuľke im patrí predposledná priečka, o bod pred pätnástou Bardejovskou Novou Vsou. Vzhľadom na skutočnosť, že A-tím Prešova v zime opustilo množstvo hráčov, v rezerve už prakticky nemal kto hrať. Aj to bol pravdepodobne jeden z dôvodov nepopulárneho kroku.

„Vedenie klubu 1. FC Tatran Prešov sa po zvážení rozhodlo odhlásiť B-mužstvo z III. ligy Východ. Športovo-technická komisia Východoslovenského futbalového zväzu tento podnet prijala vo štvrtok 14. marca 2019 na svojom zasadnutí. B-mužstvo 1. FC Tatran Prešov odstupuje zo súťaže pre jarnú časť. To znamená, že už najbližší zápas, ktorý mal rezervný tím odohrať v nedeľu 24. marca 2019 doma proti OŠFK Šarišské Michaľany, sa konať nebude,“ znie krátke stanovisko najstaršieho slovenského futbalového klubu, uverejnené na oficiálnom webe.

To ale nie sú jediné zlé správy pre prešovský futbal. Odhliadnuc od toho, že druholigové „áčko“ sa aktuálne nachádza v zóne zostupu, k veľkým zmenám dochádza aj v tamojšej Futbalovej akadémii. Po vyše piatich rokoch s klubom ukončila spoluprácu spoločnosť 4 SPORT, s.r.o. Prešov. Tá mala podpísanú mandátnu zmluvu s 1. FC Tatran Prešov, ktorá ju zaväzovala k manažovaniu Futbalovej akadémie. 

„Nakoľko sa nestotožňujeme s niektorými strategickými rozhodnutiami futbalového klubu 1. FC Tatran Prešov, ani so súčasnými pomermi, ktoré panujú v klube, po dlhom a vážnom rozhodovaní sme sa v našej spoločnosti dohodli, že dňom 4. marca 2019 ukončíme našu spoluprácu s 1. FC Tatran Prešov,“ píše sa okrem iného v oficiálnom vyhlásení zverejnenom na Facebooku. Jeho celé znenie si môžete prečítať nižšie. Akadémiu tak s najväčšou pravdepodnosťou bude spravovať klub.

zdroj: Facebook/Futbalová akadémia 1.FC Tatran Prešov

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: 3. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia