spravy.sk spravy.sk

ME dvadsaťjednotiek 2021 aj v Maďarsku. Šanca Slovenska na postup bude väčšia
zdroj: tasr

ME dvadsaťjednotiek 2021 aj v Maďarsku. Šanca Slovenska na postup bude väčšia

Formát turnaja s dvanástimi tímami rozdelenými do troch základných skupín na majstrovstvách Európy hráčov do 21 rokov 2017 v Poľsku stál Slovensko postup do vyraďovacej fázy. Zverenci Pavla Hapala pred dvoma rokmi nepostúpili napriek dvom víťazstvám a druhému miestu v skupine. Aj na najbližšom turnaji Eure 2019 postúpia priamo do semifinále len víťazi skupín a najlepší tím z druhých v poradí. Od šampionátu 2021 však vo formáte najprestížnejšieho európskeho turnaja mládežníkov nastane zmena.

Na záverečnom turnaji sa predstaví šestnásť tímov. Celkový počet účastníkov tak narastie o štyri krajiny. Okrem organizátorov, ktorými sa stali Maďarsko a Slovinsko, postúpia priamo na Euro aj deviati víťazi kvalifikačných skupín a najlepší tím z druhých miest. Zvyšných osem tímov, ktoré skončia v kvalifikácii na druhom mieste, si to rozdá o zvyšné štyri miestenky na Euro 2021. Na záverečnom turnaji rozdelia tímy do štyroch štvorčlenných skupín, pričom najlepší dvaja z každej skupiny postúpia do štvrťfinále. Rozhodnutie Európskej futbalovej únie (UEFA) zaiste potešilo zverencov trénera Adriána Guľu, cesta slovenskej omladiny na šampionát bude o niečo dostupnejšia. „Dvadsaťjednotka“ vyzve v boji o účasť na ME 2021 Francúzsko, Švajčiarsko, Gruzínsko, Azerbajdžan a Lichtenštajnsko.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO U-21 - 2021

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: U21

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia