spravy.sk spravy.sk

ŽREB - Európska liga: Slavia si splnila sen, Španieli sa postavia proti sebe
zdroj: uefa.com

ŽREB - Európska liga: Slavia si splnila sen, Španieli sa postavia proti sebe

V piatok v obedňajších hodinách prebehlo v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone žrebovanie štvrťfinále Európskej ligy UEFA. Po tretíkrát za ostatné štvrťstoročie sa v tejto fáze turnaja ocitol i český klub SK Slavia Praha, jej dres obliekajú aj Slováci Miroslav Stoch, Martin Kuciak a aktuálne zranený Jakub Hromada.

Špeciálnym hosťom bol bývalý holandský reprezentant Pierre van Hooijdonk, víťaz Pohára UEFA zo sezóny 2001/02 s Feyenoordom Rotterdam. Práve on spoločne s riaditeľom súťaží UEFA Giorgiom Marchettim vyžrebovali nasledovné dvojice:

SSC Neapol (Tal.) - FC Arsenal (Ang.)
Villarreal (Šp.) - Valencia (Šp.)
Benfica (Port.) - Frankfurt (Nem.)
Slavia Praha (ČR) - Chelsea (Ang.)

Prvé zápasy sú na programe 11. apríla, odvety o týždeň neskôr, teda 18. apríla 2019.

Dvadsaťdeväťročný Slovák Miroslav Stoch bol hráčom Chelsea v rokoch 2006 - 2010. Za prvý tím nastúpil päťkrát ako striedajúci hráč, gól sa mu streliť nepodarilo.

"Zošívaní" sa v prípade postupu cez víťaza Európskej ligy zo sezóny 2012/2013 stretnú s víťazom dvojzápasu Benfica Lisabon - Eintracht Frankfurt. Víťaz konfrontácie SSC Neapol - Arsenal Londýn čaká v semifinálovom boji španielsky súper. Žreb spojil Villarreal a Valenciu, oba španielske kluby bojujúce v tejto fáze turnaja.

Žreb bol otvorený bez obmedzení, naraziť preto na seba mohli aj tímy z jednej krajiny. Jediným obmedzením bolo, že kluby Chelsea a Arsenal nemohli hrať domáci zápas v ten istý deň, rozhodli o tom londýnske úrady z bezpečnostných dôvodov. V takomto prípade by sa zmenilo poradie zápasov Arsenalu, nakoľko v predchádzajúcej ligovej sezóne skončili v tabuľke Premier League nižšie ako "The Blues".

Semifinále:
Slavia Praha/Chelsea Londýn - Benfica Lisabon/Eintracht Frankfurt
SSC Neapol/Arsenal Londýn - FC Villarreal/FC Valencia

Finále:
víťaz 2. semifinále - víťaz 1. semifinále

Zápasový kalendár Európskej ligy 2018/2019:

11. apríla: 1. zápasy štvrťfinále   
18. apríla: odvety štvrťfinále   
2. mája: 1. zápasy semifinále      
9. mája: odvety semifinále      
29. mája: finále (Olympijský štadión, Baku)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia