spravy.sk spravy.sk

Liptáci finišujú s rekonštrukciou štadióna, stánok pokrstí český gigant
zdroj: Michal Paška

Liptáci finišujú s rekonštrukciou štadióna, stánok pokrstí český gigant

Víťazný vstup do jarnej časti prvej ligy majú za sebou futbalisti Liptovského Mikuláša. Druhý celok tabuľky síce s bratislavským Interom prehrával po góle Damiena Clémenta zo 61. minúty, dvoma gólmi v rozpätí 79. až 82. minúty však skóre otočil a zvíťazil 2:1.

O oba presné zásahy sa postaral Richard Bartoš. „Mali sme skutočne dosť šancí. Ale nielen my, aj súper mal veľa príležitostí,“ rozhovoril sa odchovanec Ružomberka o vývoji stretnutia: „Inkasovali sme ako prví, no snažili sme sa otočiť výsledok. Začali sme mať hernú prevahu, no nepremenili sme príležitosti. Potom sa ku mne dostala lopta v šestnástke po rohovom kope, snažil som sa dobre vystreliť a dal som ju brankárovi pomedzi nohy. Potom sme pokračovali v našej hre. Pred druhým gólom mi pekne prepustil loptu Laura, dovolil som si ju zaseknúť a dal som aj so šťastím víťazný gól.“

Liptáci privítali divákov na svojom štadióne, na ktorom síce stále prebieha rekonštrukcia, no pomaly dostáva finálnu podobu. „Rátame s tým, že ešte nejaký mesiac bude trvať, aby sme štadión dali do finálnej podoby,“ rozhovoril sa o pokračovaní prác Ján Papaj, športový riaditeľ klubu a zároveň stále aktívny hráč. „Západná tribúna je skolaudovaná, budova takisto, finišujeme s prácami na východnej tribúne. Potom nás čakajú dokončovacie práce, teda chodníky, úprava terénu. Blížime sa k finálnemu stavu,“ vyratúval práce 39-ročný veterán.

Liptovský Mikuláš - Inter Bratislava
foto: Michal Paška

Bývalý hráč Prešova, Senca, či Púchova vzápätí prezradil, ako vníma rastúci stánok. „Myslím si, že náš nový štadión je veľmi pekný, odozva ľudí je tiež veľmi dobrá. Verím, že sa nám bude doma dariť a budeme tu čo najviac víťaziť,“ povedal Papaj, ktorý by rád pozval divákov na domáce zápasy. V prvom jarnom kole ich prišlo na štadión 315. „Pozvánku dostali už v dueli s Interom, ktorý bol veľmi dramatický. Otočili sme skóre, to je najlepšia pozvánka. Sme na druhom mieste, je to motivujúce a verím, že ľudí to priláka na štadión. Dúfam, že do konca sezóny budeme mať o čo hrať a minimálne barážové miesto by bola paráda.“

Prezident klubu Milan Mikušiak načrtol, čo všetko čaká Liptákov v druhej polovici sezóny. „Počas jarnej časti odohráme na našej pôde významné stretnutia. Privítame tu mužstvá s postupovými ambíciami, či už Skalicu, alebo Poprad. Bude to počas prvých dvoch májových víkendov. Hoci chceme mať kompletný štadión skolaudovaný o mesiac, ešte potom nás budú čakať ďalšie práce,“ prezradil prvý muž futbalu v Liptovskom Mikuláši.

Po dokončení všetkých prác čaká na fanúšikov skutočne parádny súper. „Slávnostné otvorenie bude 22. júna pri príležitosti 85. výročia založenia klubu. Príde v súčasnosti najlepšie mužstvo v bývalej federácii Viktoria Plzeň. Prisľúbili nám toto stretnutie. Spravíme maximum pre to, aby sme dovtedy mali všetko aj esteticky pripravené,“ dodal Mikušiak.

Rekonštrukcia štadióna v Liptovskom Mikuláši

zdroj: facebook MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Zostrih zápasu Liptovský Mikuláš - Inter Bratislava

zdroj: facebook MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia