spravy.sk spravy.sk

Inter túži po stabilnom zázemí v Bratislave, v Dúbravke ani na Pasienkoch hrať nebude
zdroj: FK Inter Bratislava

Inter túži po stabilnom zázemí v Bratislave, v Dúbravke ani na Pasienkoch hrať nebude

S jednoznačným cieľom udržať sa v druhej lige, ďalej napredovať, budovať značku a snažiť sa vytvoriť dôstojné zázemie pre tradičný klub vstupuje do jarnej časti bratislavský Inter. Po jeseni desiaty tím priebežného poradia delí len päť bodov od pásma zostupu, no žlto-čierni veria, že sa im podarí v tabuľke vyšplhať vyššie.

V kádri v zime nenastalo veľa zmien, mužstvo opustili Victor Olatunji Oluyemi, Tomáš Švečula a Alexander Morgos, naopak, pribudli do neho Charni Ekangamene z FC Eindhoven, Ronald Takács z MTK Budapešť, Bruno Bilić z NK Hrvatski Dragovoljać a Emil Haladej z Tatrana Prešov. Vedenie klubu stále pracuje na angažovaní brankára. „Súťaž je kvalitná, ani na jar nás nečaká žiadna prechádzka. Verím, že sme dobre pripravení na dôležité boje. Máme v klube nastavenú určitú filozofiu, ktorej sa držíme. Cieľom do budúcnosti je postup medzi elitu, kde sa ale budeme chcieť taktiež dlhodobo udržať,“ naznačil tréner Miroslav Jantek.

Inter po páde do piatej ligy postupne kráča späť na stratené pozície, no v klube si uvedomujú, že ten posledný krok smerom k vrcholu bude najťažší. Aj v prípade, že by si bratislavský celok vybojoval postup do Fortuna ligy, na svojom súčasnom štadióne v Stupave by najvyššiu súťaž hrať nemohol. „Snažíme sa o to už desať rokov, no ešte sa nám tento cieľ nepodarilo splniť. Chceme sa vrátiť do Bratislavy, je to jedna z našich priorít. Pracujeme na tom a verím, že sa nám to podarí. Určite sa budeme zaujímať aj o možnosť hrať na Tehelnom poli. Hlavné mesto potrebuje konkurenčné prostredie,“ vyhlásil prezident klubu Jozef Barmoš, ktorý dementoval špekulácie o sťahovaní sa na Pasienky, ktoré už opustil i Slovan, či do Dúbravky: „Nebolo by to dlhodobé riešenie, hľadáme iné možnosti.“

Jarné ambície Interu naznačil generálny manažér Ľubomír Talda: „Radi by sme sezónu ukončili v strede tabuľky, aby sme sa vyhli záchranárskym prácam. O postupe sa momentálne nebavíme, táto téma možno bude aktuálna v budúcej sezóne, ak vyriešime problémy s infraštruktúrou.“ 

Ľubomír Talda
Ľubomír Talda (foto: FK Inter Bratislava)

Nateraz nie je známe, či by žlto-čierni mohli od budúcej sezóny hrávať svoje domáce zápasy na novom Tehelnom poli, hoci aj v novembrovom rozhovore generálny manažér pre ProFutbal.sk naznačil, že sa o túto alternatívu klub bude zaujímať. „V kútiku duše verím, že sa to môže podariť. Musíme si ale počkať na to, kedy budeme môcť vyrokovať nejaké podmienky prenájmu. Čakáme na to, kedy to bude dokončené a spustené, potom budeme rokovať o tom, za akých podmienok a či vôbec tam môžeme pôsobiť. Bolo by to úžasné. Sledujeme tú stavbu, je to nádherný stánok. Návrat do Bratislavy by bol fantastický,“ povedal Talda pred štyrmi mesiacmi.

V úvodnom kole jarnej časti pocestujú zverenci trénera Miroslava Janteka na pôdu druhého Liptovského Mikuláša, s ktorým v auguste doma prehrali 1:3.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia