spravy.sk spravy.sk

Futbal v Topoľčanoch končí, nahnuté to má i klub na juhu Slovenska
zdroj: facebook/MFK Topvar Topoľčany

Futbal v Topoľčanoch končí, nahnuté to má i klub na juhu Slovenska

Bili na poplach, no dnes je všetkému koniec. Krátko pred štartom jarnej časti v nižších slovenských súťažiach otriasla slovenským futbalom informácia z Topoľčian. V okresnom meste futbal definitívne končí minimálne na seniorskej úrovni.

Na jeseň sa MFK Topvar Topoľčany dokázal držať v strede tabuľky najmä vďaka tretiemu najlepšiemu strelcovi súťaže. Kolumbijčan Jackson Valencia Mosquera zaznamenal jedenásť gólov a bol dôležitou postavou štvrtoligistu za jesennou desiatou priečkou v 16-člennej tabuľke. Na začiatku jarnej časti však prichádza z 25-tisícového slovenského mesta smutná správa. Klub sa odhlásil zo štvrtej ligy a s veľkým futbalom v meste je tak zrejme definitívny koniec. Štvrtá liga Juhovýchod bude definitívne počas jari nekompletná.

V úvodnom kole, ktoré je naplánované na sobotu, tak budú mať futbalisti z obce Vydrany nečakané voľno, rovnako však nemusí na duel vycestovať ani tím Neded. Negatívne informácie, ktoré sa počas zimy šírili aj z dedinky a predposledného tímu súťaže Svätý Peter, sa síce zatiaľ neskončili odhlásením mužstva zo súťaže, na prvý zápas však nenastúpi. Informuje o tom štvrtková úradná správa Športovo-technickej komisie ZsFZ.

Po konci desiatych Topoľčian sa tabuľka výrazne nezmení, prvé zostanú Vydrany so sedembodovým náskokom pred Marcelovou. Na tretie miesto sa posunie aktuálne štvrtý Imeľ, pôvodne tretí Neded padne až za Kolárovo a Nový Život na šieste miesto. Tabuľka ďalej pokračuje v nezmenenej podobe - siedme sú Tovarníky, ďalej Šurany, Kozárovce a Hrušovany. V poslednej päťke zostane posledné Štúrovo a pred ním Svätý Peter, tímy Veľké Lovce, Saliby a Horné Obdokovce si miesta pomiešajú. Naďalej však medzi 11. a 15. tímom tabuľky z ostáva rozdiel piatich bodov.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia