spravy.sk spravy.sk

V Bardejove ohrozená futbalová jar
zdroj: Partizán Bardejov

V Bardejove ohrozená futbalová jar

Prezident Partizána Bardejov Stanislav Soroka sa obáva o futbal v meste. Trápi ho nielen situácia v druholigovom seniorskom A-mužstve, ale aj v mládeži. Poukázal na nedokončenú rekonštrukciu štadióna a naštrbené vzťahy s vedením mesta.

Šarišania sa po jeseni nachádzajú v zóne zostupu, a tak došlo v mužstve k výraznej obmene. Generálka so Stropkovom (5:0) naznačila istý progres. „Počas zimnej prestávky sme pre káder urobili maximum. Tréner Roman Berta mal voľnú ruku pri výbere, rešpektujem jeho rozhodnutia. V prvom rade sme chceli skúsených hráčov z regiónu. Aj náš fanúšik to lepšie vníma. Cudzinci, ktorí tu boli, nesplnili predpoklady. Hráči, ktorí prišli, nie sú z dorastu. Z Prešova k nám prestúpili Micherda, Bartek, Keresteš , ktorí hrali aj prvú ligu. Aj dvaja z Lokomotívy Košice Korijkov a Človečko už niečo odohrali. Vrátil sa aj Kica z Popradu. Počkáme si, ako to tréner poskladá. Ja som sa do zostavy nikdy nemiešal,“ vyznal sa prezident Partizána.

Jarnú časť odštartuje Bardejov sobotňajším domácim zápasom proti Šamorínu. Stanislav Soroka je presvedčený, že súčasný káder Partizána sa dokáže v tabuľke vyšvihnúť vyššie a vyhne sa vypadnutiu do III. ligy: „V jesennej časti sa nie všetko darilo, ale v závere výsledky povzbudili. Každý hráč, ktorý je v kádri, je osobnosť. Hocikto môže nastúpiť v základnej zostave. Bude to ťažké pre trénera, aby postavil správnu jedenástku.“

Bardejov radosť
V Bardejove nastalo počas zimy množstvo zmien, cieľom je udržať sa v II. lige (foto: -pc- )

Na verejnosti v Bardejove rezonujú aktuálne témy o podpore športu v meste. Na hrane udržateľnosti je aj futbal. „Riešime dôležité záležitosti v klube, aby sme vôbec mohli nastúpiť do súťaží. Chýbajú najmä peniaze pre mládež. Keď som v klube nebol, bol dobre finančne zabezpečený. Odkedy som kandidoval na post primátora, už nie je. Túto tému otvorím neskôr. Mrzí ma, prečo takáto situácia vznikla. Nemáme stabilného sponzora. Neviem, či Bardenergy ešte je sponzorom. Nastali okolnosti, ktoré nechcem rozoberať. Neviem, čo ďalej. Sú tu aj iní ľudia, ktorí vedia pomôcť a nechcú. Otázka je na predstaviteľov mesta, prečo to tak je? A či tu vôbec niekto chce futbal,“ so skepsou skonštatoval S. Soroka.

Zdá sa, že Bardejov je ďalším mestom, kde sa futbal mieša s politikou, čo málokedy dopadne dobre. Zostáva veriť, že situácia v klube bojujúcom o záchranu v II. lige sa upokojí. Týždenník Bardejovské novosti začiatkom týždňa uverejnil príspevok Stanislava Soroku, z ktorého vyberáme: „Začiatkom februára som sa stretol s novým konateľom spoločnosti Bardenergy. Bola hlavným sponzorom futbalu. S bývalým vedením som sa dohodol na spolupráci sumou 50-tisíc eur. Túto dotáciu nám potvrdil aj nový konateľ spoločnosti. Peniaze mali poslúžiť nielen našej mládeži. No bolo mi povedané, že bardejovský primátor dotáciu od Bardenergy, určenú pre futbalový klub, navrhuje zrušiť. Takéto rozhodnutie je pre našich mládežníkov likvidačné. Prostriedky, ktoré sme mali dostať my, sa rozdelili pre iné športy. Týmto rozhodnutím pán primátor akoby vyriekol ortieľ smrti nad bardejovským futbalom. Je ohrozené samotné dohratie jarnej časti našich družstiev. Kandidoval som za primátora. Chcel som v tomto meste niečo zmeniť. Informácie o takýchto praktikách vedenia mesta sa ku mne dostávali pravidelne. Domnievam sa, že ide o ďalšiu formu pomsty, že som si dovolil kandidovať.“

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia