spravy.sk spravy.sk

V Stropkove fungujú na štýl Fergusona. Prišiel Kuzma, čaká sa na Afričanov
zdroj: astrencin.sk; TASR/AP

V Stropkove fungujú na štýl Fergusona. Prišiel Kuzma, čaká sa na Afričanov

Veľké zmeny sa cez zimu udiali v treťoligovom Stropkove. Do klubu z východného Slovenska sa začiatkom roka vrátil jeho známy a skúsený odchovanec Ľubomír Reiter. Ten zasadol na trénerskú lavičku, no okrem toho zastrešuje i chod celého klubu. Netají, že ambície sú vysoké.

Stropkov aktuálne zimuje až na desiatej priečke v III. lige Východ, no nové vedenie klubu má omnoho smelšie ciele. Svedčí o tom aj pohyb v kádri, do ktorého pribudol ofenzívny stredopoliar Kamil Kuzma, bývalý hráč FC VSS Košice, Spartaka Trnava či FK Železiarne Podbrezová. Do Tesly má namierené i niekdajší ukrajinský reprezentant do 21 rokov Borovik, klub sa tiež dohodol na prestupe brankára Prysiazhniuka z Michaloviec. 

Zaujímavosťou je, že do treťoligového celku v najbližších dňoch pribudnú aj futbalisti z Afriky. „Čakáme na dvoch adeptov z Nigérie. V talóne je okrem toho ešte jeden borec, ale zatiaľ nie sme dohodnutí, takže ho nebudem ani menovať. Do začiatku zápolení by sme určite ešte jednu posilu privítali,“ prezradil pre futbalnet.sk Ľubomír Reiter, ktorý je trénerom A-mužstva a zároveň aj konateľom klubu: „Fungujeme takpovediac spôsobom na štýl Alexa Fergusona, lebo zastrešujem chod klubu a som aj koučom áčka. Okrem toho mám spolu s ostatnými ľuďmi dosah aj na mládežnícke kategórie. Inak sa v klube nič iné nemenilo, akurát sa obmenili dvaja členovia dozornej rady.“

Kamil Kuzma
Výraznou posilou Stropkova by mal byť jeho odchovanec Kamil Kuzma. Pracuje sa ale aj na príchode afrických futbalistov (foto: Jozef Bedej)

Na jeseň sa Stropkovčanom príliš nedarilo, v 15 zápasoch nazbierali len 17 bodov. „Ak sa nám podarí dotiahnuť všetky transfery, tak by sme mali byť na jar silnejší. A to napriek tomu, že výsledky z prípravy tomu zatiaľ nenasvedčujú. Ani v jednom zápase sme neboli pokope, navyše, snažím sa tímu vštepiť nový systém hry, a to nie je jednoduché zvládnuť a naučiť sa. Síce sme pokročili, ale chce to čas. Chlapci už vedia, čo majú na ihrisku robiť. Ak to zvládneme, tak verím, že sa budeme pohybovať v hornej polovici tabuľky,“ vyhlásil dnes už 44-ročný Reiter, ktorý si na seba počas hráčskej kariéry 28-krát obliekol reprezentačný dres. V národnom tíme strelil deväť gólov.

Po skončení hráčskej kariéry pôsobil dobre stavaný útočník na rôznych trénerských pozíciách v Žiline a v Trenčíne. V oboch týchto kluboch sa kladie dôraz na prácu s mládežou a v podobných šlapajách chcú kráčať i Stropkovčania. „Každý tréner je niečím ovplyvnený, no netúžime sa celkom stotožniť so spomínanými klubmi, pokiaľ ide o áčko. V mládežníckych kategóriách to bude iné, nejaké prvky použijeme z toho modelu, ktorý bol dotiahnutý na Slovensko z Holandska cez trenčiansky futbal. V áčku je to postavené jednoznačne na výsledkoch. Keby som sa uberal tým smerom ako v Trenčíne či Žiline, tak my v Stropkove by sme boli neúspešní. Ide o to, aby sme skombinovali všetko užitočné a také, čo nám prinesie primerané výsledky. Opakujem, všetko chce svoj čas a hráči musia pochopiť, čo si predstavujem od nového herného modelu a čo od nich požadujem, aby plnili na ihrisku,“ uzavrel pre zväzový portál Ľubomír Reiter.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: 3. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia