spravy.sk spravy.sk

Slovan dodá Trnave päť percent vstupeniek, derby bude!
zdroj: TASR

Slovan dodá Trnave päť percent vstupeniek, derby bude!

Dlhoočakávané tradičné derby medzi Slovanom Bratislava a Spartakom Trnava sa odohrá na novom Tehelnom poli a v nezmenenom termíne, ohlásil v najnovšom stanovisku domáci klub ako usporiadateľ zápasu. Duel predposledného kola základnej časti Fortuna ligy sa odohrá v nedeľnej dohrávke 3. marca o 18.00 hod. v priamom prenose Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) na druhom televíznom kanáli a tiež na súkromnej stanici Orange Sport.

Sťažnosti hosťujúceho Spartaka spočívali v nízkom počte vstupeniek pre ich fanúšikov, po piatkovej bezpečnostnej porade im bolo totiž ponúknutých len štyristo lístkov, čo malo zohľadňovať aktuálny stav sektora hostí. Pravidlá súťaže však pre hostí určujú minimálne päť percent, čo činí z aktuálnej kapacity až 1100 vstupeniek. Ak by ich Trnavčania nedostali, považujú to za porušenie pravidiel a na zápas by podľa vlastných slov odmietli nastúpiť.

Slovan riešil vzniknutú situáciu a snažil sa nájsť riešenie, ktoré by uspokojilo všetky strany a zároveň zabezpečilo dostatočnú bezpečnosť pre všetkých návštevníkov zápasu, píše na svojom webe. Spomínaných štyristo lístkov bude doručených klubu z Trnavy v priebehu utorka, ďalšie po dodatočných úpravách. „Kontaktovali sme dodávateľa, aby zabezpečil potrebné úpravy v sektore hostí pri zachovaní bezpečnosti všetkých fanúšikov. Do zápasu poskytneme priaznivcom hostí aj zvyšné vstupenky do výšky piatich percent z celkovej kapacity štadióna,“ reagoval generálny riaditeľ ŠK Slovan Ivan Kmotrík ml.

Sektor hostí bude v budúcnosti od ostatných tribún oddeľovať bezpečnostné sklo. Z dôvodu omeškania na strane dodávateľa však na zápase s Trnavou bude inštalované ochranné pletivo a sektor bude len v dočasnom režime. Znamená to, že v sektore hostí budú v prevádzke bufetové zariadenia, avšak bude zakázané vstupovať na tribúnu s občerstvením. „Rovnako veríme, že aj trnavský klub, ktorý zodpovedá za správanie fanúšikov v sektore hostí, pretaví slová o bezpečnosti do reality a že zápas prebehne bez akýchkoľvek negatívnych incidentov,“ ukončil stanovisko bratislavský klub. 

Spartak v oficiálnej reakcii okrem vstupeniek reagoval aj na to, že podľa ich informácií nebol štadión skolaudovaný a do dočasného užívania bola odovzdaná iba hlavná tribúna. Tehelné pole nazvali staveniskom, voči čomu sa Slovan ostro ohradil. Vedenie trnavského Spartaka najnovšie stanovisko belasých komentovalo diplomaticky, počká si na oficiálne výsledky z bezpečnostnej porady. „V utorok o 13.00 je na programe bezpečnostná porada, informácie o zvýšení vstupeniek pre našich fanúšikov máme zatiaľ iba z médií. Až na porade sa dozvieme viac a na základe toho sa zariadime,“ povedal pre TASR riaditeľ klubu Spartak Trnava Marek Ondrejka.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia