spravy.sk spravy.sk

Sekulič vymenil boj o titul za boj o záchranu
zdroj: gornikzabrze.pl

Sekulič vymenil boj o titul za boj o záchranu

Po tom, ako v CSKA Sofia skončil tréner Nestor El Maestro, opustil bulharský klub i 27-ročný obranca Boris Sekulić. Srb so slovenským občianstvom bude v kariére pokračovať u našich severných susedov z Poľska.

Dvojnásobný slovenský reprezentant sa tento týždeň stal hráčom Górnika Zabrze, s ktorým sa dohodol na polročnom hosťovaní s následnou opciou na trvalý prestup. V tíme sa stretne s bývalým brankárom Spartaka Trnava Martinom Chudým.

Sekulić na jeseň odohral za CSKA vo všetkých súťažiach 19 stretnutí, no napriek tomu s ním nový tréner Ľuboslav Penev nepočítal. „Prichádza k nám skúsený hráč, o ktorého bol na trhu veľký záujem. Vo svojich kluboch bol vždy dôležitým hráčom. Veríme, že Sekulić pomôže nášmu tímu v boji o záchranu,“ cituje klubový web Górniku Zabrze športového riaditeľa Artura Plateka

Boris Sekulič podpisuje zmluvu s Górnikom Zabrze
Boris Sekulič podpisuje zmluvu s Górnikom Zabrze (foto: gornikzabrze.pl)

„Som rád, že som sa stal hráčom Górnika. Ide o veľký klub s krásnym štadiónom a bohatou históriou. Na Slovensku som pôsobil dlhé roky, takže o poľskej lige som toho veľa počul,“ vyhlásil bývalý hráč MFK Košice či Slovana Bratislava.

Zatiaľ, čo CSKA Sofia patrí po 22 kolách bulharskej Parvej ligy druhá priečka v tabuľke, len s päťbodovým mankom na prvý Ludogorec, Górnik čaká na jar boj o záchranu. V Ekstraklase okupuje 14. priečku v šestnásťčlennej tabuľke. V sobotu 23. februára privíta na domácej pôde v dôležitom súboji posledný Sosnowiec.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Poľsko - Ekstraklasa

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia