spravy.sk spravy.sk

Lipany prišli o obrancu, bankár Popovec z druhej do štvrtej ligy
zdroj: K. Scholtz

Lipany prišli o obrancu, bankár Popovec z druhej do štvrtej ligy

Hoci úroveň celoštátnej druhej ligy neustále narastá, drvivá väčšina klubov ešte funguje na amatérskej alebo poloprofesionálnej báze. Množstvo hráčov má svoje civilné zamestnanie a futbalu sa tak nedokážu venovať naplno. To je aj prípad obrancu Pavla Popovca, ktorý sa kvôli tomu pred štartom jarnej časti rozhodol opustiť o záchranu bojujúce Lipany.

Opora zadných radov Odevy zvažovala svoju futbalovú budúcnosť už po postupe Lipian z tretej do druhej ligy. „Zamyslel som sa nad tým, či to má pre mňa zmysel, či to budem stíhať. Lebo je to aj o náročnejšom cestovaní na dlhšie vzdialenosti a nie je férové, aby celé mužstvo trpelo kvôli tomu, že jeden alebo dvaja musia byť v robote do konca pracovného času. Napokon došlo k dohode, že to vyskúšam a uvidím, čo to urobí. Lenže, po čase som cítil, že je toho dosť. Pracujem v banke a nemôžem odísť, kedy si zmyslím,“ rozhovoril sa pre futbalnet.sk 28-ročný obranca.

Skĺbiť prácu s futbalom nie je jednoduché a časom si to vždy vyžiada svoju daň. Hoci predstavitelia Lipian hráča presviedčali, aby v tíme zotrval do skončenia sezóny, jeho rozhodnutie bolo nemenné. A tak je dnes už hráčom štvrtoligového TJ Sokol Ľubotice. „V Lipanoch sú počas prípravy tréningy štyri razy do týždňa, hoci si myslím, že nikto tak často nechodil. Počas sezóny boli v týždni tri tréningy. Ja som absolvoval spravidla dva tréningy, pričom niekedy som nestíhal ani celý tréning, skôr iba jeho časť. Videli to aj tréneri, veď v stretnutiach to bolo v druhom polčase vždy náročné, keďže mi odchádzali sily. Bolo ťažké podať plnohodnotný výkon,“ priznal Popovec.

Odchovanec prešovského Tatrana bude na jar Lipanom chýbať. Tréner Emil Jacko nemá príliš široký káder a jeho tím aktuálne zimuje v zóne zostupu na trinástej priečke. Pavol Popovec už na vrcholový futbal nemyslí. V Ľuboticiach, kde sa stretol s viacerými bývalými spoluhráčmi z akadémie Prešova, si chce futbal hlavne užívať. „Tréningy sú posunuté na neskorší čas, a to mi vyhovuje. V Lipanoch boli tréningy najprv o pol piatej, potom sa začínalo dokonca o štvrtej hodine popoludní. Také bolo rozhodnutie väčšiny hráčov v šatni. Verím, že budem častejšie a viac trénovať a znovu sa do toho dostanem. Chcem mať radosť a chuť do futbalu, nie mať pocit, že som tlačený a niekam sa stále ponáhľam. Mienim si hru naozaj vychutnať a užiť si ju. Tretia či štvrtá liga sú teraz pre mňa aktuálne, vyššia súťaž, vzhľadom na okolnosti, už rozhodne nie,“ uzavrel bankár - futbalista pre zväzový portál.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia