spravy.sk spravy.sk

Inter loví aj v zahraničí, do tímu pribudnú Chorvát a Belgičan
zdroj: facebook/FK Inter Bratislava

Inter loví aj v zahraničí, do tímu pribudnú Chorvát a Belgičan

Desiaty tím priebežného poradia 2. ligy FK Inter Bratislava mesiac pred štartom jarnej časti nemá uzavretý káder. Vedenie klubu aktuálne pracuje na príchode trojice nových hráčov, okrem toho by žlto-čierni radi získali i ďalšie posily.

„Príprava je nastavená veľmi dobre. Chlapci pracujú s chuťou a vo vysokom tempe. Každý tréning odmakajú na sto percent. Trošku ma mrzí, že niektorých brzdia choroby, či menšie zranenia. Momentálne majú zdravotné problémy piati hráči. Aj toto ale patrí ku každodennému životu futbalového klubu,“ rozhovoril sa pre klubový web generálny manažér Ľubomír Talda.

Zatiaľ najvýraznejšou zmenou bola výmena na poste asistenta trénera, kde Richarda Slezáka nahradil Juraj Ančic. Ten bude na jar pravou rukou hlavného kouča Miroslava Janteka. „Ak to mám zhrnúť do dvoch slov, poviem, že chalani si sadli. A to po odbornej i ľudskej stránke. Všetci sa na tréningy pripravujú veľmi zodpovedne. Vždy presne vedia, aké cvičenia budú robiť a kto je za čo zodpovedný. Hráči pracujú výhradne s loptami na kopačkách. Trénerský tím je vyvážený. Pracuje veľmi dobre. Samozrejme, je dôležité, aby sa neustále zdokonaľoval a napredoval,“ povedal Talda.

Ľubomír Talda
Generálny manažér Interu Bratislava prezradil mená nových posíl (foto: fkinterbratislava.sk/Anton Martinec)

V najbližších dňoch sa mierne obmení i zloženie hráčskeho tímu. Pozitívnou správou je zotrvanie Tomáša Šalatu, v ktorého prípade sa nahlas špekulovalo o odchode do Trenčína. Okrem toho, do klubu prichádzajú i nové tváre. „Pripravujeme príchod trojice hráčov. Z holandského FC Eindhoven k nám prichádza Belgičan Charni Ekangamene. Je to zaujímavý hráč, prešiel akadémiou Manchestru United. Je to univerzálny stredopoliar. Na pozíciu krajného obrancu finalizujeme príchod Chorváta Bruna Bilića. Defenzívu by mal vystužiť aj Emil Haladej. Okrem tejto trojice máme pred sebou ešte dve - tri prestupové výzvy, ktoré by sme chceli dotiahnuť,“ poodhalil generálny manažér Interu.

Bratislavský celok na jeseň nazbieral 22 bodov. Inter stráca len štyri body na šiestu Petržalku, na druhej strane, iba päť bodov ho delí od pásma zostupu. „Pravdou je, že séria dobrých výsledkov nás môže posunúť v tabuľke vyššie, ale na druhej strane musíme byť ostražití, lebo aj mužstvá pod nami sa chcú posúvať hore,“ varuje Talda, ktorý sa už teší na jarnú časť. Tú Inter odštartuje 9. marca zápasom na pôde druhého Liptovského Mikuláša: „Vždy sa v prvom rade sústredíme na vlastné výkony a na to, čo so zápasom vieme urobiť my. Ale samozrejme, jedným očkom sledujeme aj našich súperov. Liptovský Mikuláš sa javí v príprave veľmi dobre. Má solídne vyskladané mužstvo. Kvalitne pracujú aj ďalší naši konkurenti. Myslím si, že nás čaká atraktívna druholigová futbalová jar.“

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia