spravy.sk spravy.sk

Citeľná posila pre Žilinu, fanúšikovia sa vracajú späť na severnú tribúnu
zdroj: facebook/MŠK Žilina

Citeľná posila pre Žilinu, fanúšikovia sa vracajú späť na severnú tribúnu

Sedemnásobný majster slovenskej najvyššej súťaže MŠK Žilina bude mať opäť po dlhšom čase na tribúnach svoj vlastný fanklub. Skupina Ultras Žilina sa dohodla s vedením klubu a hneď od prvého kola jarnej časti bude hnať svojich miláčikov dopredu za čo najlepším umiestnením.

Počas víkendu o tom informoval klub i samotná skupina na sociálnych sieťach. Definitívnej dohode predchádzalo niekoľko vzájomných stretnutí s viacerými fanúšikovskými skupinami, žlto-zelení avizujú smerom do najbližšej budúcnosti viacero noviniek pre svojich priaznivcov. „Na základe iniciatívy vedenia MŠK, po ktorých sa našli kompromisné riešenia pre samotný klub i fanúšikov zo severnej tribúny, sa od jarnej časti opätovne otvorí severná tribúna,“ informuje klub o prvom dôležitom kroku. Práve na tomto mieste sa totiž kedysi začalo formovať fanúšikovské hnutie pod Dubňom, návrat na tradičné miesto má byť symbolom návratu k začiatkom a reštartu fanúšikovskej scény.

Fanúšikovia Žiliny sa vracajú na domáce tribúny po takmer trištvrte roku, už predtým v minulosti viedli štvorročný bojkot. Počas posledného obdobia sa dlho dohadovali na podmienkach s vedením klubu, ktorý spočíval najmä v opätovnom otvorení severnej tribúny, problémom bolo kedysi aj vysoké vstupné. Prvýkrát sa šošoni ukážu na svojich miestach už v sobotu 16. februára, kedy je od 14.00 hod. naplánovaný duel proti úradujúcemu majstrovi z Trnavy. Jedna vstupenka na severnú tribúnu stojí 2,50 eur, permanentka na celú jarnú časť, ktorá činí vrátane pohára minimálne osem zápasov, je v predaji za 10 eur.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia