spravy.sk spravy.sk

Hľadanie Salovho pilota pokračuje, Kylian Mbappé prispel štedrou čiastkou
zdroj: TASR/AP

Hľadanie Salovho pilota pokračuje, Kylian Mbappé prispel štedrou čiastkou

Hviezdny francúzsky útočník Kylian Mbappé ukázal veľké srdce, keď daroval na zbierku založenú rodinou strateného pilota Davida Ibbotsona 27 000 libier.

Pridal sa aj bývalý kapitán Anglicka Gary Lineker, ktorý prispel sumou 1000 libier. V nedeľu ráno bolo dokonca prijatých ďalších viac ako 6000 darov, čím celková čiastka presiahla 100 000 libier (z plánovaného cieľa 300 000 libier).

Útočník Paríža Saint-Germain a úradujúci majster sveta Mbappé, celým menom Kylian Mbappé Lottin, prispel pod pseudonymom Elie Lottin. Lineker prostredníctvom Twitteru odkázal aj na stránku Go Fund Me, kde môžu venovať financie, a pomôcť tak pri hľadaní aj ďalší potencionálni záujemcovia.

Lietadlo s argentínskym zakončovateľom Emilianom Salom a pilotom Davidom Ibbotsonom sa stratilo z radaru večer 21. januára cestou do metropoly Walesu nad Lamanšským prielivom, v blízkosti jedného z Normanských ostrovov.

zdroj: twitter.com/BBC Sport

V piatok polícia potvrdila, že telo vytiahnuté z vraku na morskom dne patrí Salovi, dvadsaťosemročný útočník mal prestúpiť do Cardiffu City za rekordných 15 miliónov libier. Telo pilota sa doteraz nenašlo. Oficiálne hľadanie Salu bolo ukončené 24. januára, jeho agent však odštartoval súkromné pátranie, na ktoré sa napokon vyzbieralo 324 000 libier a prinieslo úspech.

O podobný krok sa pokúsila aj rodina Ibbotsona, ktorá naďalej žiada o pomoc pri hľadaní: "Snažíme sa vyrovnať sa s tragédiou a stratou dvoch neuveriteľných mužov. Povedať, že hľadanie bolo v blízkej budúcnosti zrušené, by tento tragický moment urobilo ešte ťažším. Nemôžeme zniesť myšlienku, že je tam sám, potrebujeme ho dostať domov, aby sme ho mohli uložiť na odpočinok.“

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Francúzsko - Ligue 1

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia