spravy.sk spravy.sk

Čo bude s peniazmi za prestup Emiliana Salu?
zdroj: Emiliano Sala.

Čo bude s peniazmi za prestup Emiliana Salu?

Po dva a pol týždni od stroskotania lietadla Piper Malibu nad Lamanšským prielivom vytiahli z vraku telo. Na palube sa nachádzali pilot David Ibbotson a futbalista Emiliano Sala. Telo vytiahli zo strednej časti vraku, patriť bude zrejme 28-ročnému argentínskemu útočníkovi. V priebehu štvrtka by to mal potvrdiť koroner na juhu Anglicka, kam telo odviezli. Sala po prestupe z Nantes do Cardiffu letel na prvý tréning s účastníkom anglickej Premier League. Waleský klub uzavrel prestup s odstupným vo výške 17 miliónov eur, no francúzskemu tímu zatiaľ nezaplatil ani cent. Nantes medzitým začal riešiť prípad právnou cestou.

Britská televízia Sky Sports informovala, že Nantes požaduje zatiaľ prvú splátku prestupovej čiastky vo výške tretiny z celkovej dohodnutej sumy. Po sérii telefonátov od zástupcov francúzskeho klubu kontaktovali Cardiff už aj právnici Nantes. Walesky klub odpovedal listom, v ktorom žiadal o viac času. Cardiff totiž odmieta platiť, pokiaľ polícia a odbor pre vyšetrovanie leteckých nehôd prípad neuzavrú.

Cardiff po vyšetrení prípadu chce naplniť podmienky zmluvy, no momentálne má pocit, že mnoho neuzavretých otázok potrebuje odpoveď. Walesanov najviac zaujíma vlastníctvo lietadla Piper Malibu. Taktiež chcú poznať odpoveď, prečo lietadlo vzlietlo napriek trom predchádzajúcim neúspešným pokusom. Stále neuzavretá je aj kvalifikovanosť pilota Ibbotsona, ktorý pracoval ako inštalatér a príležitostný dídžej a lietanie mal len ako hobby. Cardiff chce i dôkaz, či let za daných poveternostných podmienok nevhodným prostriedkom sprostredkoval francúzsky klub alebo si cestu vybavil samotný Sala.

foto: tasr/ap
“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Francúzsko - Ligue 1

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia