spravy.sk spravy.sk

Humenné muselo po dvoch týždňoch vymeniť trénera, prichádza Škrlík
zdroj: TASR

Humenné muselo po dvoch týždňoch vymeniť trénera, prichádza Škrlík

K netradičnej situácii došlo v ostatných dňoch v Humennom. Len pred dvoma týždňami klub predstavil nového trénera Vladimíra Sivého, no ten sa nečakane vzdal funkcie. Vedenie klubu promptne našlo náhradu.

Vladimír Sivý sa rozhodol skončiť na lavičke aktuálne piateho tímu III. ligy Východ len po necelých dvoch týždňoch zimnej prípravy. Už o necelých 24 hodín neskôr vedenie anažovalo nového kormidelníka. „V nedeľu ráno mi oznámil tréner Vladimír Sivý, že sa z vážnych osobných dôvodov, ktoré nechcel rozoberať, rozhodol ukončiť svoje pôsobenie v pozícii hlavného trénera v FK Humenné. Ťažkú situáciu sme museli promptne riešiť, preto hneď v ten istý deň sa zvolala Správna rada, kde sme sa rozhodli osloviť nového trénera,“ priblížil manažér klubu Vladimír Vasilenko.

Vedenie sa napokon dohodlo so skúseným rodákom z Humenného Jozefom Škrlíkom, ten bol poverený vedením tímu minimálne do konca súťažného ročníka 2018/2019. Súčasťou zmluvy je aj dohoda o tom, že ak by 56-ročný tréner dostal zaujímavú ponuku zo zahraničia, kde roky pôsobil, Humenné mu nebude brániť v odchode. „Osobne verím, že už nebudeme musieť riešiť podobné problémy a mužstvo sa bude môcť v pohode pripravovať na jarnú odvetu. Trénerovi Sivému sme sa za jeho krátky prínos pre náš klub poďakovali a zároveň mu popriali všetko dobré,“ dodal pre klubový Facebook Vasilenko.

Jozef Škrlík sa narodil v Humennom, kde odštartoval svoju futbalovú kariéru. Hrával aj za Hradec Králové, Chemko Strážske či Spartak Medzilaborce. Ako tréner začínal v Trebišove, neskôr viedol Michalovce, Humenné, Vranov nad Topľou či Lučenec, v Prešove pôsobil ako asistent. Do zahraničia odišiel prvýkrát v roku 2012, keď zasadol na lavičku FK Akzhayik z Kazachstanu. Na chvíľu sa vrátil na Slovensko, konkrétne do Liptovského Mikuláša, no od roku 2014 sa doma neukázal. Za štyri roky postupne vystriedal štyri angažmány - FC Ordabasy (Kazachstan), reprezentáciu Kazachstanu do 21 rokov, FK Jelgava (Lotyšsko) a FK Shakhter Karaganda (Kazachstan). 

Humenné aktuálne okupuje piatu priečku v III. lige Východ, na jeseň nazbieralo 29 bodov v 16 zápasoch. Na tretiu Sninu stráca len tri body. Jarnú časť odštartuje 23. marca domácim zápasom práce proti MFK Snina.

foto: "Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: 3. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia