spravy.sk spravy.sk

VIDEO: Mings sa znovu pripomenul. FA prešetrí jeho stúpnutie na hlavu súpera
zdroj: Tyrone Mings a Zlatan Ibrahimovič.

VIDEO: Mings sa znovu pripomenul. FA prešetrí jeho stúpnutie na hlavu súpera

Futbalová asociácia prešetrí zákrok obrancu druholigovej Aston Villy na hosťovaní z tímu anglickej Premier League Bournemouthu Tyrona Mingsa na útočníka Readingu Nelsona Oliveiru. Portugalčan musel po tom, čo mu anglický stopér pristúpil hlavu, podstúpiť operáciu tváre. Mings sa už ospravedlnil prostredníctvom sociálnej siete.

Incident sa udial v druhom polčase duelu anglickej Championship. Oliveira si za polovicou ihriska obhodil Mingsa a začal mu unikať. V čase kľučky sa však nachádzal chrbtom k bráne a pri otočke podkĺzol. Následne vyšprintoval stíhaný stopérom. Bránici hráč nohou vypichol loptu a telom zrazil Oliveiru na zem. Mings preskočil telo padajúceho súpera, no doskočil priamo na jeho tvár, ktorú mu kolíkmi kopačiek zatlačil do trávnika a spôsobil mu škaredé tržné rany. Oliveiru na hracej ploche rýchlo ošetrili, viacerí vrátane Mingsa sa držali za hlavu. Oliveira opustil ihrisko po vlastných, s uterákom v tvári. Útočník podstúpil operáciu tváre a bude v poriadku.

zdroj: Zákroky Mingsa na Ibrahimoviča i Oliveiru.

Mingsovi sa podobný incident neudial prvýkrát. V marci 2017 v zápase na Old Trafford proti Manchestru United pristúpil hlavu švédskeho útočníka Zlatana Ibrahimoviča. Ten ho predtým zápasnícky zvalil na zem a po rohovom kope ho zasiahol do tváre lakťom. Futbalová asociácia vtedy vyhodnotila Mingsov zákrok ako vendetu a úmysel, dostal päťzápasový dištanc. Bude potrestaný i tentoraz?

Foto: tasr/ap
“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia