spravy.sk spravy.sk

Turanovi hrozí dvanásť rokov. Obeti zlomil nos a ponúkol jej zbraň, nech ho zastrelí
zdroj: Arda Turan. (tasr/ap)

Turanovi hrozí dvanásť rokov. Obeti zlomil nos a ponúkol jej zbraň, nech ho zastrelí

V lete 2015 prišiel z Atlética Madrid do Barcelony, aby zvýšil konkurenciu pre hviezdny trojuholník Messi, Suárez, Neymar. Katalánci v tom čase nemohli kvôli trestu registrovať nových hráčov, tureckého krídelníka Ardu Turana mohli zaradiť na súpisku až v januári nasledujúceho roka. Turan si miesto v Barcelone počas dvoch rokov nevybojoval, odišiel na dlhodobé hosťovanie do tureckého Basaksehiru. A tam môže byť v jeho 32 rokoch s futbalovou kariérou koniec.

Arda Turan minulý október hľadal odreagovanie v nočnom klube. Dal sa do reči s Adaou Sahinovou, flirtoval s ňou. Údajne jej povedal: „Keby som nebol ženatý, dievča ako ty by som si nenechal ujsť.“ V tom sa do debaty vmiesil turecký spevák Berkay Sahin. Manželku poslal domov, aby sa s Turanom „porozprávali ako chlapi“. K „debate“ však nedošlo, Turan spevákovi zlomil nos. Sahin musel do nemocnice na operáciu. Turan ho nasledoval a podľa The Sun sa ospravedlnil so slovami: „Nevedel som, že je tvoja žena. Mrzí ma to. Ak chceš, pokojne ma zastreľ.“ Sahinovi následne podal zbraň, ktorú u seba prechovával nelegálne. Spevák túto šialenú ponuku odmietol, Turan mal následne podľa tureckých a španielskych bulvárnych médií vystreliť zo zbrane do podlahy izby v nemocnici.

zdroj: Reportáž so zábermi z októbrovej noci.

Dokázať sa podarilo zatiaľ len to, že Turan skutočne fyzicky napadol Sahina a nasledoval ho do nemocnice. Priznal to i samotný hráč na svojom Instagrame. Svedčia o tom zábery z nočného klubu i špitálu. Turan všetky ďalšie obvinenia označil za prehnané a podľa neho si situáciu ešte v ten večer so Sahinom chlapsky vydiskutovali. Obeť však má na prípad iný pohľad a za uzavretú ju nepovažuje. „Mám plnú dôveru v justíciu. Arda Turan si odpyká svoj trest,“ vyhlásil Sahin podľa Daily Sabah a ospravedlnil sa svojej i futbalistovej manželke za incident (Turan je ženatý od marca 2018). Pokiaľ sa preukáže, že Turan skutočne držal pri sebe zbraň ilegálne, či dokonca, že ju použil v priestoroch nemocnice, prípad už nebude len o fyzickom napadnutí tureckého speváka. Odpovedá tomu i možný rozsah trestu v rozmedzí troch rokov až dvanásť a pol roka. Prvá fáza súdneho pojednávania prebehla v stredu, ďalšia je naplánovaná na 19. júna.

zdroj: Keď Turan hodil po rozhodcovi kopačku.

Arda Turan po prevalení incidentu dostal od klubu pokutu 370-tisíc eur. Avšak, Basaksehir ho nesuspendoval. Stonásobný reprezentant Turecka v aktuálnom ročníku odohral päť ligových duelov. Mohlo ich byť viac, no úvodných osem kôl vynechal pre 16-zápasový dištanc za sotenie postranného rozhodcu z mája minulého roka. Turan hosťuje z Barcelony v Turecku do leta 2020 a je takmer vylúčené, že sa na Cam Nou vráti. Krídelník v minulosti pôsobil v Manisaspore, Galatasaray a najmä Atléticu Madrid, s ktorým získal titul, triumfoval v Európskej lige a zahral si finále Ligy majstrov. Turan doviedol Turecko v roku 2008 do semifinále majstrovstiev Európy, štyrikrát sa stal v krajine Futbalistom roka.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia