spravy.sk spravy.sk

Mráz vymenil boj o záchranu za boj o záchranu: Milujem futbal a chcem ho hrať
zdroj: Empoli FC

Mráz vymenil boj o záchranu za boj o záchranu: Milujem futbal a chcem ho hrať

Ďalším slovenským hráčom, ktorý v zime neváhal vymeniť najvyššiu súťaž za druhú ligu je útočník Samuel Mráz. Ten tak nasledoval kroky svojich krajanov Bénesa a Mazáňa. Mráz zostáva na Apeninskom ostrove, Empoli na pol roka vymenil za Crotone.

Rodák z Malaciek prestúpil do Empoli zo Žiliny v auguste minulého roka, veľa príležitostí ale na jeseň nedostával. Celkovo nastúpil v šiestich zápasoch, zaznamenal jeden gól, a to hneď pri svojej premiére proti FC Janov. So svojou situáciou v tíme ale 21-ročný zakončovateľ spokojný nebol, a tak zvolil hosťovanie v Serie B. „Celé sa to zohralo v závere prestupového obdobia. Na konečné rozhodnutie som mal jeden deň. Napokon zavážilo aj to, že Crotone malo o moje služby záujem už dlhšie. Teším sa na novú výzvu a verím, že to bude správny krok v mojej kariére,“ zaželal si Mráz v rozhovore pre futbalsfz.sk.

V novom pôsobisku nečaká slovenského útočníka nič jednoduché. Zatiaľ, čo jeho Empoli sa aktuálne nachádza v Serie A až na 17. priečke a od zóny zostupu ho delia len tri body, Crotone je v druhej najvyššej súťaži šestnáste, a taktiež bojuje o udržanie sa. „Crotone idem v prvom rade pomôcť, uvidíme, čo to priniesie. Chcem urobiť čo najlepší dojem, hneď od úvodu sa budem snažiť ukázať, čo je vo mne. Dúfam, že budem fit aj po zdravotnej stránke a sadnem si s novými spoluhráčmi. Chcem odohrať čo najviac zápasov, aby sme vyhrali ťažké stretnutia jarnej časti a zároveň chcem klubu pomôcť aj gólmi,“ netají vysoké ambície Samuel Mráz.

zdroj: Facebook/F.C. Crotone

Pôsobenie v druhej lige nevníma bývalý hráč Senice a Žiliny ako krok späť. Práve naopak. Podobne ako jeho krajania Bénes s Mazáňom, ktorí v zime zamierili do Holsteinu Kiel, resp. Venezie, verí, že účinkovanie v Serie B mu následne pootvorí dvierka medzi elitu. „Vedenie a tréner si prajú, aby som nabral čo najviac skúseností a potom im pomohol v budúcnosti. Bol som na vážkach, či ísť, alebo nie. Rozprával som sa s mnohými ľuďmi a aj s rodinou. Dospel som k tomu, že milujem futbal a chcem ho hrať, nie iba sledovať zápasy z lavičky. Serie B je súťaž na úrovni, v ktorej sa hrá kvalitný futbal. Má mi čo dať do mojich ďalších futbalových rokov,“ dúfa jedennásobný slovenský reprezentant, ktorý sa v Serie B stretne okrem spomenutého Mazáňa aj s Nikolasom Špalekom (Brescia), Ľubomírom Tuptom (Verona) a Norbertom Gyömbérom (Perugia). „Verím, že mi aj tento krok pomôže, aby som sa v budúcnosti stal pevnou súčasťou reprezentačného A-tímu,“ zaželal si na záver rozhovoru pre oficiálny zväzový portál Mráz.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia