spravy.sk spravy.sk

Na ženy v Bilbau prišlo viac divákov ako na mužov, trhli európsky klubový rekord
zdroj: twitter/Mikel San José

Na ženy v Bilbau prišlo viac divákov ako na mužov, trhli európsky klubový rekord

Vidieť štadión Athletica Bilbao zaplnený skoro po okraj nie je nič nezvyčajné, najmä ak naň v rámci La ligy privíta Real Madrid či Barcelona. V stredu 30. januára však solídna návšteva navštívila Štadión San Mamés Barria kvôli štvrťfinále ženského turnaja Copa de la Reina.

Na stredajší duel si zakúpilo vstupenky 48 121 divákov. Klub po zápase informoval, že išlo o najväčší počet divákov na oficiálnom zápase ženského futbalu na klubovej úrovni v Európe. Z pohľadu Athletica dokonca záujem o tento duel prekonal aj ich mužských kolegov, na septembrový zápas proti Realu Madrid si totiž zakúpilo vstupenky len 46 413 fanúšikov, rekord tejto sezóny drží súboj proti San Sebastianu, kedy zavítalo na tribúny 46 860 divákov. V ostatných dueloch záujem len ledva presiahol 40-tisícovú hranicu. Kapacita štadiónu činí 53-tisíc miest.

Rekord v návštevnosti v návštevnosti ženského futbalu drží finále majstrovstiev sveta z roku 1999, vtedy súboj Američaniek proti Číne sledovalo na štadióne Rose Bowl v americkej Pasadene v Kalifornii až 90 185 divákov. V Európe drží prvenstvo súboj Anglicka s Nemeckom z roku 2015, ten prilákal do Wembley až 55-tisíc ľudí. Historické dáta pamätajú aj na zápas Dick Kerr's Ladies a St. Helen's Ladies z roku 1920, vtedy sa hovorilo o návšteve na štadióne Evertonu Goodison Park až 53-tisíc ľudí.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia