spravy.sk spravy.sk

Hráč opustil tím počas prípravy, poslal len video, že už nepríde. Posilní teraz Nitru?
zdroj: dynamocb.cz

Hráč opustil tím počas prípravy, poslal len video, že už nepríde. Posilní teraz Nitru?

Ako mladík prišiel z chudobnej Afriky žiť do Európy svoj futbalový sen. Do Francúzska sa skrz víza nedostal, preto skončil na Ukrajine, futbalovú šancu dostal až v Galante. Dvadsaťštyriročný útočník z Konga Elvis Mashike Sukisa nie je pre slovenských fanúšikov neznáme meno. Teraz dal o sebe znovu vedieť, a to len kúsok za hranicami.

V minulosti mal problém usadiť sa niekde natrvalo. Pred šiestimi rokmi, v zime 2013, ako osemnásťročný talent prišiel z Galanty do Baníka Ružiná. Ďalšiu sezónu už začínal v Seredi, jar dohrával vo Zvolene. V lete 2014 už pôsobil v Zlatých Moravciach, jarnú časť sezóny strávil v Galante. Po kalendárnom roku zamieril do Serede, o šesť mesiacov na to do Zvolena. Po ďalšom polroku už slovenské trávniky opustil, v januári 2017 odišiel do tímu Loko Vltavín, pred sezónou 2017/18 sa stal hráčom Českých Budějovíc. V drese druholigistu dosiahol sedem gólov za 27 duelov a dočkal sa vytúženej profesionálnej zmluvy v Slovane Liberec. Uplynulú jeseň hrával spočiatku pravidelne, neskôr zo zostavy vypadol. Dosiahol dokopy trinásť štartov, jeden gól.

Liberec chcel nechať Elvisa rozohrať sa. Jeho predchádzajúci klub z Českých Budějovíc figuruje po jeseni na čele tabuľky 2. českej ligy, snaží sa dostať medzi elitu. Práve konžský kanonier mal byť pre klub zaujímavým oživením, po sezóne v Liberci mal prísť na hosťovanie. V sobotu už mal nastúpiť na prípravný zápas, no nedostavil sa. Až následne dostal 42-ročný tréner David Horejš zhruba tridsaťsekundové video, na ňom futbalista v šedom kabáte, štýlovými okuliarmi a rukou na srdci poznamenal krkolomnou češtinou: „Viem, že bude nejaká ľútosť, ale moje sebavedomie mi nedovolí, aby som tu zostal,“ odkázal Elvis Mashike Sukisa. Tréner s ním rátal do druhého polčasu, no hráč už bol v tom čase na ceste do Liberca. Druhá liga mu bola málo, chcel sa posunúť vyššie.

Sukisa mal v mužstve z Českých Budějovíc veľkú konkurenciu, najlepšieho kanoniera súťaže Davida Ledeckého a na jeseň spoľahlivého náhradníka Iva Táborského. Obaja nastrieľali skoro polovicu jesenných gólov klubu. Sukisa mal byť skúsenou konkurenciou, ktorá mala vedieť, čo a ako v tíme chodí. Bez slova však odišiel z tréningového centra, nepovedal nič spoluhráčom, trénerovi ani vedeniu. „Elvis u nás vydržal päť dní. Po tom ako sa v klube za túto dobu prezentoval a ako sa zachoval v sobotu už o jeho služby ani nemáme záujem. Bohužiaľ, toto nebol ten Elvis, ktorého sme v roku 2017 priviedli z treťoligového Vltavínu a ktorý nám vo vlaňajšej sezóne svojimi gólmi veľmi pomohol,“ povedal pre klubový web generálny manažér Dynama Martin Vozábal.

Elvis sa vrátil späť do materského klubu, Slovan ho nechal pripravovať sa s juniorkou, zatiaľčo jeho agent Orhan Dumanjič musí riešiť nezvyčajnú situáciu a nájsť hráčovi iné pôsobisko. „Jednoducho sme sa v Budějoviciach nedohovorili a tak sa Elvis stiahol späť do Liberca. Teraz jednáme s Nitrou,“ prezradil pre Blesk Mashikeho agent Orhan Dumanjič. V Nitre mu už síce nebudú robiť konkurenciu Andrej Fábry a ani Abdulrahman Taiwo, stále sa však bude musieť o miesto biť so sedemgólovým Tomášom Vestenickým. Pokiaľ oňho vedenie spod Zobora prejaví záujem.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia