spravy.sk spravy.sk

Mal byť ťahúňom Humenného, zranenie kolena ho vyradí z hry na celý rok
zdroj: futbalnet.sk

Mal byť ťahúňom Humenného, zranenie kolena ho vyradí z hry na celý rok

Len 5. januára predstavitelia FK Humenné oznámili príchod jedného z najlepších hráčov III. ligy Východ Jozefa Skvašíka do ich tímu. Dlhoročná opora Sniny sa stala jednou z piatich posíl ambiciózneho klubu. Tomu však tento kalendárny rok nakoniec nepomôže. Dôvodom je zranenie, ktoré si Skvašík privodil len deň po tom, ako ho Humenné predstavilo ako novú posilu.

„Priznám sa, že nad ponukou Humenného som ani veľmi nerozmýšľal, keďže poznám futbalové prostredie v Humennom, láka ma nový štadión a vízia klubu, ktorý chce budovať káder na svojich hráčoch z blízkeho okolia. Väčšinu hráčov poznám osobne nakoľko som v kádri Angels Humenné. Poznám ľudí z vedenia, ktorí sú féroví a presne také bolo aj rokovanie o mojom prestupe. Bývalým spoluhráčom v Snine držím palce a vedeniu klubu ďakujem za výborné podmienky, ktoré vytvárajú svojim futbalistom,“ povedal Skvašík 5. januára.

zdroj: Facebook/FK Humenné

Šikovný futbalista, ktorému sa počas doterajšej kariéry vážne zranenia vyhýbali, už asi nikdy nezabudne na 6. január 2019. V zápase futsalovej ligy si vážne poranil koleno. „Protihráč, ktorého som nevidel, ku mne priskočil a koleno spravilo nekoordinovaný pohyb. Niečo v ňom puklo, vedel som, že je zle. Len som odskackal z palubovky,“ vrátil sa k nešťastnému momentu zo sviatočného dňa autor deviatich jesenných gólov v III. lige Východ.

Vyšetrenia ukázali, že Skvašík má roztrhaný väz v kolene a jediným riešením je operácia. Artroskopiu podstúpil 17. januára, približne o šesť týždňov bude nasledovať plastika kolenného väzu. „Každé zranenie je pre futbalistu nepríjemné, takýto rozmer som však nepredpokladal. Koleno je vždy háklivá vec, v prvom momente som si však myslel, že budem mať pauzu najviac dva mesiace. Realita je však iná, asi ma čaká takmer rok bez futbalu. Priznám, je to pre mňa tvrdá rana,“ prezradil sklamaný 27-ročný ofenzívny stredopoliar v rozhovore pre futbalnet.sk.

Humenné aktuálne zimuje na piatej priečke v III. lige Východ, na konte má 29 bodov a len trojbodovú stratu na tretiu Sninu. Po vážnom zranení Jozefa Skvašíka bude musieť hľadať iného ofenzívneho ťahúňa.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: 3. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia