spravy.sk spravy.sk

Nitra získala na dlhodobé hosťovanie talentovaného Štefanca
zdroj: fcnitra.com

Nitra získala na dlhodobé hosťovanie talentovaného Štefanca

Zaujímavý posilu v piatok predstavil FC Nitra. Šiesty tím priebežného poradia Fortuna ligy ulovil talentovaného slovenského stredopoliara Šimona Štefanca. Ten prichádza pod Zobor z talianskeho Hellasu Verona na dlhodobé 1,5-ročné hosťovanie.

Odchovanec Žiliny bol od roku 2015 hráčom bratislavského Slovana, odkiaľ už po polroku odišiel do talianskeho Hellasu Verona. Na seniorskej úrovni pôsobil v Serie C, keď hosťoval v SS Arezzo. „Na Šimona sme dostali tip od pána Juraja Vengloša, s tým, že ide o vývoja schopného hráča. Je to mladý tvorca hry do stredu poľa. Stále sa snažíme hľadať najvhodnejšiu alternatívu. Očakávame, že zvýši konkurenciu na tomto poste a prinesie tvorivosť do mužstva,“ prezradil pre klubový web "Corgoňov" športový riaditeľ Marián Süttö.

Dvadsaťročný stredopoliar prijal ponuku zo Slovenska hlavne z dôvodu, že sa chce presadiť v seniorskom futbale. „Išlo  vzájomný záujem, preto som rád, že všetko dobre dopadlo. Som rád, že tu môžem byť a hrať za Nitru. Chcel by som nabrať skúsenosti v seniorskom futbale, pravidelne nastupovať a podávať dobré výkony. Som kreatívny futbalista a očakáva sa odo mňa myšlienka a hra smerom dopredu,“ uvedomuje si Štefanec, ktorý viacero hráčov zo súčasného kádra Nitry pozná z mládežníckych kategórií: „Zopár chlapcov z kabíny poznám, hrávali sme proti sebe ešte v mládežníckych súťažiach. V Nitre som už pár dní a zatiaľ som spokojný, všetko prebieha tak ako má. Už sa teším na zápasy a ligu.“

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia