spravy.sk spravy.sk

Grendel uzavrel svoju budúcnosť: Mal som viacero možností
zdroj: TASR

Grendel uzavrel svoju budúcnosť: Mal som viacero možností

Slovenský stredopoliar Erik Grendel bude jedným z mála kľúčových hráčov základnej zostavy Spartaka Trnava, ktorý bude pokračovať v mužstve úradujúceho fortunaligového majstra.

Tridsaťročný stredopoliar prišiel do Spartaka v lete po viacročnom pôsobení v Poľsku. Na základe rozhodnutia majiteľa Vladimíra Poóra sa vtedy viacerí hráči vyjadrovali o svojej budúcnosti opatrne, sám Grendel vravel po poslednom zápase v Európskej lige, že ho boj o zotrvanie v slovenskej súťaži neláka. Aj preto sa očakávalo, že si ofenzívny ťahúň ôsmeho celku fortunaligovej tabuľky prestúpi. „Boli možnosti, že na jar budem v kariére pokračovať v zahraničí. Bola ale aj alternatíva, že ostanem v Trnave,“ cituje najnovšie vyjadrenie hráča Spartak Trnava na sociálnej sieti Facebook.

Fanúšikovia môžu mať na tvárach úsmev, samotný hráč hráč totiž najnovšie potvrdil zotrvanie v slovenskom Ríme. „Poviem úprimne, chcel som sa osobne rozprávať aj s akcionárom klubu pánom Poórom. Dostal som od neho garanciu, že klub bude riadne fungovať. A keďže máme korektné vzťahy, po porade s rodinou, som sa rozhodol, že budem pokračovať v Spartaku. Som pripravený mu na jar pomôcť bojovať o ciele, ktoré budú pred nami,“ uzavrel nejasnosti okolo svojej osoby Grendel. Počas jesene naskočil do štrnástich ligových duelov s bilanciou tri góly a štyri asistencie, raz bol vylúčený. V pohárovej Európe nastúpil do všetkých stretnutí v základnej zostave, skóroval v kvalifikácii proti Legii Varšava a Crvenej Zvezde Belehrad, v skupinovej fáze gól nezaznamenal.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia