spravy.sk spravy.sk

Guľa si prípravny kemp v Turecku pochvaľuje, v marci proti Grécku a Nórsku
zdroj: SFZ

Guľa si prípravny kemp v Turecku pochvaľuje, v marci proti Grécku a Nórsku

V stredu popoludní priletia z Turecka slovenská reprezentanti do 21 rokov. Tí ostatných desať dní strávili na prípravnom kempe v Beleku. Tréner Adrián Guľa mal možnosť otestovať ďalších hráčov, ktorí v minulosti v národnom tíme veľa šancí nedostávali.

Mladí Slováci mali odohrať dva prípravné zápasy, kvôli nepriaznivému počasiu ale napokon proti Uzbekistanu U23 nenastúpili. Do nového kalendárneho roka ale vstúpili víťazstvom, keď zdolali juniorku Fenerbahce Istanbul tesne 1:0.

„Máme za sebou výborný zraz a sme radi, že sme ho mohli absolvovať, aj keď to nebol asociačný termín. Ešte raz ďakujem klubom, že uvoľnili hráčov. Ukázali sa nám mnohé veci. Čierny bod je to, že sa musel zrušiť kvôli poveternostným podmienkam druhý prípravný zápas proti Uzbekistanu. Chlapcom som však hovoril, že som rád, že sme mohli privítať nových hráčov, rozšírili sme si portfólio a otestovali ich ľudia z realizačného tímu. Máme databázu o chlapcoch aj z GPS. Máme približný obraz o tom, kde sa nachádzajú technicko-takticky a fyzicky,“ prezradil pre futbalsfz.sk tréner Adrián Guľa.

Adrián Guľa a slovenskí reprezentanti do 21 rokov
Adrián Guľa a slovenskí reprezentanti do 21 rokov (foto: SFZ)

Okrem tréningov a jedného zápasu absolvovali reprezentanti aj videoanalýzu novembrového zápasu v Portugalsku. Hoci im počasie mierne skrížilo plány, niekdajší kormidelník Žiliny či Trenčína sa nesťažuje: „Chalani celých desať dní makali, čo nás naozaj potešilo. Stále im hovoríme, že sú veci, ktoré sa dajú ovplyvniť a tie, ktoré sa nedajú. Počasiu nerozkážete. Zažili sme dážď, krúpy a chvíľu aj slnko. S tým však musíte v takýchto destináciách v januári počítať. Sme však radi, že sme tu boli pokope a opäť sme sa mohli posunúť v práci ďalej. Napriek všetkému sme mali výborné plochy na tréningový proces.“

Zápas proti juniorke Fenerbahce videl na vlastné oči i tréner seniorskej reprezentácie Pavel Hapal, ktorý vyzdvihol výkon „sokolíkov“. „Bol to naozaj výborný duel, v ktorom chlapci ukázali tímovosť. Bolo z nich cítiť vysoké odhodlanie a prajnosť. Všetci išli naplno a ukázalo sa, že nie je dôležitá iba partia, ktorá štartuje zápas, ale aj tá, čo ho dohráva. Videli sme v stretnutí túžbu vyhrať a ukázať sa. Stretnutie splnilo všetko, čo malo,“ vyzdvihol výkon svojich zverencov Guľa, ktorého tiež teší, že všetci hráči sa do svojich klubov vrátia v stopercentnom zdravotnom stave. 

Najbližší zraz čaká „dvadsaťjednotku“ v marci. „Budeme hrať proti dvom zaujímavým súperom. Na Slovensko pricestujú Grécko a Nórsko. Druhý menovaný sa pripravuje na majstrovstvá sveta do 20 rokov. Zvažujeme ešte dejisko, ale bude to doma,“ potvrdil pre zväzový portál Guľa.

Adrián Guľa
Adrián Guľa (foto: SFZ)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: U21

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia