spravy.sk spravy.sk

Kozák si ešte na dôchodok nezvykol: Futbal mi chýba. A chýba mi veľmi
zdroj: jäzva

Kozák si ešte na dôchodok nezvykol: Futbal mi chýba. A chýba mi veľmi

Hoci po tom, ako ukončil svoje pôsobenie na lavičke slovenskej reprezentácie, vyhlásil, že si bude užívať dôchodok, ešte to úplne neplatí. Ján Kozák (64), ktorý sa celý svoj život venoval futbalu, nedokáže zo dňa na deň preladiť a myslieť na niečo iné. Dokonca priznal, že futbal mu veľmi chýba, no na druhej strane neprezradil, či sa do neho hodlá vrátiť.

Rodák z Matejoviec nad Hornádom momentálne venuje svoj čas rodine a športu. „Typický život dôchodu však ešte nie je pre mňa,“ rozhovoril sa pre portál kosiceonline.sk a jedným dychom dodal: „Futbal mi chýba. A chýba mi veľmi. Myslel som si, že si nastavím hlavu iným smerom, ale futbalový život mi chýba. Chýbajú mi hráči i funkcionári. Momentálne s tým však nemôžem robiť nič a musím sa nastaviť inak.“ 

Aj keď aktuálne nemá Ján Kozák vo futbalovom prostredí žiadnu funkciu, v ostatných dňoch vypomohol košickému FC. Do ambiciózneho klubu, ktorí riadia jeho dlhoroční priatelia, pomohol získať dvojicu Kamil Karaš - František Pavúk z konkurenčnej Lokomotívy. „Trénoval som ich, keď mali ešte len osemnásť rokov. Po tom, ako Lokomotíva ohlásila zánik A-tímu a odhlásenie sa z druhej ligy, chlapci dostali ponuky z rôznych klubov. Ja som sa ich preto snažil presvedčiť, aby zostali v Košiciach. Je to pre nich ideálna voľba. Nebolo ľahké presvedčiť ich na účinkovanie v tretej lige, ale ja som presvedčený o tom, že tento klub bude napredovať a urobili tak správne rozhodnutie,“ vysvetlil bývalý vynikajúci česko-slovenský reprezentant.

Je možné, že Kozák bude i naďalej podobným spôsobom vypomáhať lídrovi III. ligy Východ. „Uvidíme, do akej miery sa tomu budem venovať. Nie je totiž jednoduché nájsť typ hráča pre vyššiu súťaž. V tomto smere to majú dobre zmapované manažéri, ale ak mi niečo udrie do oka, tak poradím. V klube FC Košice však nemám žiadnu oficiálnu rolu a všetko je to len na úrovni kamarátskej pomoci,“ zdôraznil a okamžite vyvrátil špekulácie o tom, že by mohol na lavičke žlto-modrých, ktorých čaká v marci štvrťfinálový zápas Slovnaft Cup-u proti Trnave, nahradiť trénera Miroslava Soviča. „S Mirom som hrával a postupne som ho formoval ako spoluhráča i zverenca z pozície trénera. Spolu sme toho prežili veľmi veľa. Futbal cíti, má ho rád a má dobré povahové vlastnosti správneho trénera. Ja mu teda verím. Určite môže posúvať košický futbal ďalej a ďalej,“ uzavrel Ján Kozák pre kosiceonline.sk.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia