spravy.sk spravy.sk

Defenzíva Spartaka dostala ďalšiu ranu, odchádza brankár číslo jeden
zdroj: gornikzabrze.pl

Defenzíva Spartaka dostala ďalšiu ranu, odchádza brankár číslo jeden

„Ja sa v Spartaku cítim výborne, neľutoval by som, ak by som tu pokračoval, no pravda je, že minulý rok sa už opakovať nikdy nemusí, tým pádom ani šanca prestúpiť,“ okomentoval svoju pozíciu v tíme úradujúceho majstra na začiatku zimnej prípravy brankár Martin Chudý a priznal, že ho láka poľská liga. Jeho sen sa napokon splnil.

Hoci ešte pred pár dňami ponuky z Poľska označil za šumy, už koncom týždňa vyrazil za hranice. O služby brankárskej jednotky Trnavy Martina Chudého prejavil záujem predposledný celok Ekstraklasy Górnik Zabrze, ktorý sa s dvadsaťdeväťročným hráčom rýchlo dohodol na spolupráci. Ako informuje poľský prvoligista na svojom webe, prvá zimná posila klubu podpísala kontrakt na jeden a pol roka s opciou. V klube bude zatiaľ jediným Slovákom, v mužstve aktuálne figurujú iba traja legionári zo Španielska.

Rodák z Považskej Bystrice odchytal všetky zápasy Trnavy v európskej kvalifikácii i skupinovej fázy Európskej ligy. V minulosti chytal za Nitru a české celky Graffin Vlašim, Dukla Praha a Teplice. Do Spartaka prišiel začiatkom majstrovskej sezóny 2017/18.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia