spravy.sk spravy.sk

Hamšíkovci predali desiatky pozemkov a kúpili kaštieľ, s futbalovým projektom je však problém
zdroj: instagram/Marek Hamšík

Hamšíkovci predali desiatky pozemkov a kúpili kaštieľ, s futbalovým projektom je však problém

Rodák z Banskej Bystrice Marek Hamšík investuje peniaze, ktoré zarobil počas pôsobenia v talianskom celku SSC Neapol aj doma. Najnovšie odkúpil Kaštieľ Bocian v obci Vlkanová, prezradil jeho otec Richard v rozhovore pre víkendovú prílohu Nového Času. Práve on sa stará o výnosy, ktoré ikone slovenskej reprezentácie prúdia z futbalovej kariéry.

„Naša rodina má to šťastie, že sme rovnako nastavení a naše deti s nami riešia veľa vecí. Je pravda, že spoločne riešime aj financie, aj biznis a kde peniaze investovať. Potom zostáva aj trochu na mne, aby som tie veci riešil mimo Mareka, aby sa on mohol venovať svojej futbalovej kariére. Ja som tu na to, aby som tie peniaze správne zužitkoval a aby prinášali v budúcnosti ďalej osoh aj jeho rodine,“ spomenul Richard Hamšík koncom minulého roka v exkluzívnom rozhovore pre ProFutbal.sk, pričom priznal, že dlhé roky boli financie investované najmä do nehnuteľností.

Otec Marekiara, ako Mareka Hamšíka v Taliansku prezývajú, sa za posledné roky nenudil. Exkluzívna zmluva v Neapole vyniesla jeho synovi veľa peňazí, ktoré bolo treba správne investovať. Aj vďaka nemu tridsaťjedenročný stredopoliar nerozhajdákal ťažko zarobené eurá. „Investície išli do pôdy, predali sme tridsaťtri pozemkov. Na druhej strane sme kúpili dve budovy v Banskej Bystrici a priemyselný park, kde staviame haly,“ priblížil rodinné podnikanie Hamšíkov otec a nevynechal najnovší prírastok do zbierky. „Poslednou investíciou je kaštieľ vo Vlkanovej. Chceme tam spraviť menší rezort spojený s gastrom, eventmi a so svadbami.“ 

Okrem pozemkov je Marek Hamšík aj tvárou a menom talianskeho výrobcu sektov. Do kolónky podnikaní mu však stále chýba futbalový projekt. Ten mal pôvodne vzniknúť v Banskej Bystrici, plánovaný futbalový komplex však možno napokon na strednom Slovensku nevyrastie. Všetko viazne na dohode so zastupiteľstvom mesta. „Marek je znechutený zo správania sa mesta voči nemu. Človek má potom hriešne myšlienky. Ak nás tam nechcú, tak komplex postavíme inde,“ komentoval v rozhovore pre víkendovú prílohu Nového Času otec odchovanca JUPIE Podlavice a neskôr hráča bratislavského Slovana či talianskych klubov Brescia a Neapol.

Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia